Spokojnego nowego Iveco
Nowe nominacje w Grupie Renault
06.10.2023

Nowe nominacje w Grupie Renault

Managerowie Agnieszka Łyżwińska, Rafał Grzanecki i Laurent Geslin objęli nowe stanowiska w Grupie Renault.

 

Agnieszka Łyżwińska, dotychczasowy dyrektor marketingu EAST dla marek Renault i Alpine, obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego Dacia EAST.

Do Grupy Renault w Polsce dołączył Rafał Grzanecki, obejmując stanowisko dyrektora marketingu EAST marek Renault oraz Alpine.

Laurent Geslin został mianowany na stanowisko dyrektora ds. Jakości i Obsługi Posprzedażnej Grupy Renault EAST. Zastąpił Olgę Pilarczyk, która została Global Accessories Program Director w centrali Grupy Renault w Paryżu.

Agnieszka Łyżwińska

Agnieszka Łyżwińska jest związana z branżą motoryzacyjną od 27 lat. Przez ostatnie lata pełniła funkcję Dyrektora Marketingu East dla marek Renault i Alpine. W latach 2019-2021 była dyrektorem polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe. Wcześniej jej kariera była związana również z Renault, gdzie przez ponad 10 lat pracowała w Renault Retail Group, sieci salonów marki na stanowisku dyrektora handlowego, a następnie dyrektora sprzedaży i marketingu. W latach 2014-2019 pełniła funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego w Renault Polska. Agnieszka Łyżwińska jest magistrem ekonomii, posiada duże doświadczenie w zakresie zarządzania, współpracy z siecią dealerską i w marketingu. Aktualnie Agnieszka Łyżwińska obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego marki Dacia na cały region EAST (Polska, Czechy, Słowacja i kraje bałtyckie). Agnieszka Łyżwińska ma męża i jest mamą nastoletniego syna. Jej pasją są samochody i motocykle.

Rafał Grzanecki

Do zespołu Grupy Renault dołącza Rafał Grzanecki, który obejmuje stanowisko dyrektora marketingu EAST marek Renault i Alpine. Będzie odpowiedzialny za region East składający się z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy oraz Estonii. Rafał Grzanecki z branżą motoryzacyjną jest związany od ponad 20 lat. W ostatnich latach pracował dla Fiat Chrysler Automobiles oraz Stellantis. Kierował w polskich oddziałach markami Fiat, Abarth, Alfa Romeo oraz Jeep. W ostatnich latach piastował stanowisko dyrektora marek Alfa Romeo oraz DS Automobiles, pełniąc również funkcję rzecznika prasowego dla działalności przemysłowej FCA Poland w Polsce. Rafał Grzanecki jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Uczelni Łukaszewski, wspólnie z żoną wychowują dwójkę nastolatków. Jego pasje to biegi długodystansowe oraz triathlon.

Laurent Geslin

Laurent Geslin rozpoczął swoją karierę w Renault w 2000 roku jako szef warsztatu w północnej Francji. Pracował również w Renault Academy jako Manager ds. Szkoleń Technicznych, był odpowiedzialny za przygotowanie i wdrażanie szkoleń technicznych na potrzeby premier nowych modeli. Następnie pracował w dziale inżynierii posprzedażnej jako kierownik projektu przy wprowadzeniu na rynek nowego Megane. Przyczynił się do międzynarodowej ekspansji Renault, wspierając wdrażanie operacji posprzedażowych w nowych oddziałach, takich jak Renault India i Renault Pars Iran oraz zarządzając relacjami z importerami zagranicznymi. Od stycznia 2021 roku nadzorował pilotaż wyników obsługi posprzedażnej i jakości na kluczowych rynkach międzynarodowych, takich jak Indie i Turcja. Laurent Geslin ma 46 lat i jest ojcem czwórki dzieci. (ww)