Martijn ten Brink nowym prezesem i CEO Mazda Motor Europe
Martijn ten Brink
14.05.2021

Martijn ten Brink nowym prezesem i CEO Mazda Motor Europe

Martijn ten Brink, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta w Mazda Motor Europe został powołany na stanowisko prezesa i CEO MME.


Martijn ten Brink jest związany z japońską marką od ponad dwóch dekad, pełniąc wiele funkcji, w tym kierowniczą na jednym z krajowych rynków i posiada umiejętności wymagane do nadania właściwego kierunku europejskiej działalności firmy.

- Jestem niesamowicie dumny, że otrzymałem możliwość kierowania tą wspaniałą firmą w Europie, ale to, co naprawdę mnie ekscytuje, to kierunek, w którym zamierzamy poprowadzić Mazdę w ciągu następnej dekady. Przez ostatnie kilka lat wprowadzaliśmy produkty, które z powodzeniem konkurowały z bardziej uznanymi markami premium i sukcesywnie pozyskujemy nowych klientów Mazdy wśród osób, które nigdy wcześniej nie brały pod uwagę naszej marki. Dzięki produktom, usługom i nowym doświadczeniom, które zamierzamy wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych kilku lat, będę dokładał wszelkich starań, by przyspieszyć naszą drogę rozwoju – powiedział Martijn ten Brink, komentując swoją nominację.

W rezultacie powyższych zmian w strukturach Mazda Europe, Wojciech Halarewicz, obecnie wiceprezes ds. Komunikacji i Public Affairs w MME, zastąpi Martijna na stanowisku wiceprezesa ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta w MME, a Matthias Sileghem, obecny dyrektor Generalny Mazda Motor Belux obejmie stanowisko wiceprezesa ds. Komunikacji i Public Affairs w MME.

Wszystkie zmiany wchodzą w życie z dniem 24 czerwca 2021. (oprac. ww)