Maciej Klenkiewicz nowym dyrektorem zarządzającym Nissan Sales Central & Eastern Europe
Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe
02.11.2021

Maciej Klenkiewicz nowym dyrektorem zarządzającym Nissan Sales Central & Eastern Europe

Maciej Klenkiewicz został powołany na nowego dyrektora zarządzającego Nissan Sales Central & Eastern Europe. Przed dołączeniem do Nissana w 2007 roku, przez ponad 6 lat związany był z marką Peugeot, a następnie z kilkoma grupami dilerskimi, zajmując kierownicze stanowiska związane ze sprzedażą i obsługą klientów. Posiada 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

 
W strukturach Nissana Maciej Klenkiewicz rozpoczął swoją karierę od pozycji szefa rynku polskiego, a następnie dyrektora regionalnego w strukturach europejskiej centrali. Po 6 latach, w 2013 roku przeniósł się do Finlandii, gdzie odpowiadał za sprzedaż na wszystkich rynkach skandynawskich i nadbałtyckich. Kolejnym etapem jego ścieżki zawodowej było objęcie stanowiska wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej w oddziale Nissana w Tajlandii w 2016 roku. Przez ostatnie 4 lata – jako wiceprezes ds. sprzedaży – zarządzał z kolei działami handlowymi na rynkach Azji i Oceanii oraz odpowiadał za współpracę z importerami w tym regionie.

- Cieszę się, że po latach pracy za granicą będę mógł wrócić do swoich rodzinnych stron – zarówno służbowo, jak i prywatnie. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym zmienia się obecnie w bardzo dynamicznym tempie, tak w Polsce, jak i na Ukrainie, stawiając przed nami całkowicie nowe wyzwania. Wierzę, że w naszym regionie drzemie wielki potencjał i wraz z moim zespołem będziemy podejmować wysiłki, by nieustannie wzmacniać obecność marki Nissan na tych rynkach – powiedział Maciej Klenkiewicz.

Nowy dyrektor zarządzający będzie kierował strukturami marki w Polsce i na Ukrainie, z centralą w Warszawie. Wyniki biznesowe regionu będzie raportował bezpośrednio do wiceprezesa Nissana w Europie.

Maciej Klenkiewicz ukończył Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Ma trzech synów, a w wolnym czasie lubi aktywnie uprawiać sporty i oglądać dobre filmy akcji. (ww)