Fabien Goulmy nowym szefem marki Renault East i Renault Polska
Fabien Goulmy
05.04.2022

Fabien Goulmy nowym szefem marki Renault East i Renault Polska

Fabien Goulmy objął stanowisko dyrektora zarządzającego East oraz dyrektora marki Renault East. Jednocześnie został dyrektorem zarządzającym Renault Polska.

Fabien Goulmy ma 51 lat i jest absolwentem szkoły biznesowej w Tuluzie. W 1995 r. dołączył do Grupy Renault w Regionalnej Dyrekcji w Tuluzie. W latach 2000-2002 był sekretarzem wykonawczym przy wiceprezesie Obszaru Francji. Przez kolejne dwa lata zdobywał doświadczenie, zarządzając Działem Usług Technicznych w RRG Renault Paris. W 2004 r. został dyrektorem RRG Argenteuil – dilera Renault. W latach 2006-2007 był menadżerem ds. analizy działań rynkowych w Renault w Niemczech, a do 2009 r. – menedżerem ds. marketingu produktu segmentu D w centrali firmy. Później przez kilka lat był menedżerem ds. marketingu i sprzedaży odpowiedzialnym za gamę małych samochodów dostawczych i pick-upów w skali globalnej w dziale pojazdów użytkowych, a w 2015 r. objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji marketingowej i cen marki Renault Pro+. Od 2018 r. pracował dla Awtowaz jako dyrektor marki Lada i dyrektor marketingu.
Pełniący dotąd te funkcje Timothy Manuel przechodzi do Dacia International Business, gdzie będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu. (ms)