Emil Dembiński nowym prezesem Volvo Car Poland
Emil Dembiński, prezes Volvo Car Poland
07.07.2021

Emil Dembiński nowym prezesem Volvo Car Poland

Nowym prezesem Volvo Car Poland został Emil Dembiński, dotychczasowy dyrektor finansowy firmy. Zastąpił na stanowisku Arkadiusza Nowińskiego, który awansował do zarządu grupy Volvo Cars na stanowisko szefa regionu EMEA, w którym realizowana jest ponad połowa globalnej sprzedaży.

Emil Dembiński dołączył do Volvo Car Poland w listopadzie 2013 roku. Z perspektywy dzisiejszej motoryzacji była to inna era. Polski oddział Volvo w 2013 roku osiągnął poziom 4913 rejestracji. W ciągu następnych pięciu lat ten wynik został podwojony.

Emil Dembiński rozpoczął swoją karierę od pracy w międzynarodowych firmach doradczych: McKinsey, a później – KPMG. W branży konsultingowej pracował w latach 1999-2005. Był współzałożycielem i wiceprezesem zarządu firmy Freightliner PL. Ta zbudowana od zera firma szybko zdobyła znaczące udziały rynkowe i otworzyła oddział w Niemczech. Jej inwestorem strategicznym był Freightliner – największy prywatny towarowy operator kolejowy w Wielkiej Brytanii. Ten rozdział zawodowego życia trwał do 2013 roku. W tym samym roku Emil Dembiński podjął pracę w Volvo Car Poland na stanowisku dyrektora finansowego, dołączając do zarządu i blisko współpracując z Arkadiuszem Nowińskim w zakresie intensywnego rozwoju firmy.

Emil Dembiński ukończył w 1999 roku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, uzyskując tytuł magistra. Również w 1999 obronił tytuł magistra w zakresie finansów międzynarodowych i inwestycji na Uniwersytecie w Derby. W latach 2001-2004 posiadał międzynarodowy certyfikat ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). Emil Dembiński jest miłośnikiem nowych technologii. Amatorsko uprawia sport. Po pracy spędza czas ze swoją żoną i dziećmi, z których jest bardzo dumny. (ww)