Anna Burakowska nową prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego
Anna Burakowska, prezes zarządu PZPO
04.01.2024

Anna Burakowska nową prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Anna Burakowska – dyrektor generalna Continental Opony Polska została nową prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2024.Anna Burakowska jest pierwszą kobietą w przemyśle oponiarskim w Polsce, która została CEO. Tym samym dołączyła do grupy liderek przecierających szlaki w motoryzacji na poziomie zarządczym.

Anna Burakowska ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i obszarze zarządzania flotą. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała w firmach takich jak Avis, Arval, Business Lease i Toyota – gdzie sprawowała wiele funkcji związanych z obsługą klienta, zakupami, sprzedażą i marketingiem. Od roku pełni funkcję dyrektor generalnej w Continental Opony Polska, zarządzając rynkiem lokalnym oraz rynkami eksportowymi.

Wiceprezesami zarządu PZPO na rok 2024 zostali również Rafał Spirydon – dyrektor zarządzający Hankook Tire Polska oraz Juan-Antonio Alvarez-Ossorio Garcia de Soria – prezes Michelin Polska.
Członkowie PZPO są przedstawicielami największych w Polsce i na świecie producentów opon. Reprezentują branżę zatrudniającą bezpośrednio w naszym kraju ponad 11.000 pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych. Codziennie z tych fabryk wyjeżdża ponad 135 tys. opon z napisem „made in Poland” do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, czy maszyn rolniczych i przemysłowych.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego każdego roku działa bardzo aktywnie na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zwiększenia świadomości o wpływie opon na nie – to nasze priorytety, wokół których skupiliśmy zaangażowanie wszystkich największych producentów opon – podkreśla Anna Burakowska, nowa prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). (ww)