Alessandro Renda nowym dyrektorem marki PEUGEOT w Polsce
Alessandro Renda
05.07.2021

Alessandro Renda nowym dyrektorem marki PEUGEOT w Polsce

Z dniem 1 lipca 2021 roku Alessandro Renda został mianowany dyrektorem marki PEUGEOT w Polsce. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za wszystkie działania związane z marką PEUGEOT na polskim rynku, podlegając bezpośrednio Roberto Matteucciemu, dyrektorowi generalnemu Stellantis w Polsce.


Alessandro Renda posiada tytuł inżyniera mechanika uzyskany na Uniwersytecie w Rzymie. Zdobył szerokie doświadczenie w branży, pełniąc funkcje związane ze sprzedażą, marketingiem oraz handlem w General Motors i Groupe PSA we Włoszech i Francji.

Przeszedł drogę od stanowiska menadżera marki ds. produktu, przez menadżera ds. napędów alternatywnych, do menadżera obszaru sprzedaży, odpowiedzialnego za sprzedaż samochodów osobowych i LCV. Od 2012 do 2014 roku jako dyrektor planowania sprzedaży i operacji biznesowych odpowiadał za prognozowanie, planowanie produkcji i logistykę pojazdów. Następnie objął stanowisko dyrektora rozwoju sieci dealerskiej. W 2018 roku przeniósł się do Francji, aby objąć w europejskiej dyrekcji sprzedaży i marketingu stanowisko dyrektora operacyjnego strefy marki PEUGEOT z odpowiedzialnością za Niemcy i Austrię, a następnie Wielką Brytanię i Polskę.

Alessandro Renda przejmuje obowiązki od Pawła Gawryluka, który został mianowany dyrektorem ds. eMobility. Na tym nowo utworzonym stanowisku Paweł Gawryluk będzie odpowiedzialny za transformację eMobility oraz całościowe wyniki Stellantis Polska w zakresie pojazdów elektrycznych i wzrostu ich udziału w rynku. (oprac. ww)