Karta BP Plus Advertisement
Zapowiedź 5. generacji modelu Lexusa RX
Polski cennik nowego Lexusa RX ma być znany we wrześniu
03.06.2022

Zapowiedź 5. generacji modelu Lexusa RX

RX to najlepiej sprzedający się Lexus w historii marki. Od debiutu w 1998 roku do klientów trafiło ponad 3,5 mln egzemplarzy tego auta, z czego ponad 300 tys. kupili Europejczycy. Teraz marka ujawnia pierwsze szczegóły 5. już generacji tego modelu.


Nastąpiły zmiany w jego stylistyce. Charakterystyczny dla Lexusa trapezoidalny kształt, znany do tej pory z atrapy chłodnicy, zyskał teraz trójwymiarowość i stał się integralną częścią całej przedniej części nadwozia. Nie mniej auto nawiązuje także stylistycznie do swoich poprzedników, zachowując najważniejsze cechy poprzednich generacji RX-a, ale w bardziej eleganckim i dynamicznym stylu.

Lexus
Lexus RX 5. generacji

We wnętrzu stworzono kokpit tak, by obsługa auta była jeszcze bardziej intuicyjna, bezpośrednia i bezpieczna, zgodnie z zasadą „ręce trzymają kierownicę, a oczy patrzą na drogę”. Wrażenia są lepsze także dzięki czytelnemu rozmieszczeniu elementów i ich intuicyjnej obsłudze za sprawą m.in. 14-calowego ekranu dotykowego.

Lexus
Lexus RX 5. generacji

Trzy zelektryfikowane warianty

Nowy RX w Polsce będzie dostępny w trzech zelektryfikowanych wariantach. Kluczowym modelem w gamie będzie RX 450h+ z napędem hybrydowym typu plug-in. Wersja RX 350h będzie alternatywą dla konkurencyjnych aut z mniejszymi silnikiami benzynowywmi i wysokoprężnymi. Absolutną nowością w gamie będzie mocna hybryda RX 500h. To pierwszy w historii Lexusa samochód z napędem hybrydowym wykorzystujący silnik z turbodoładowaniem. Ponadto auto będzie wyposażone w napęd na cztery koła DIRECT4, który zadebiutował wraz z modelem RZ.

Lexus
Lexus RX 5. generacji

Bardziej bezpieczny

Lexus zastosował w RX-ie najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W standardzie oferowany jest pakiet Lexus Safety System + trzeciej generacji z ulepszonym układem reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) i nowym układem Proactive Driving Assist (PDA), a w wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest poszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa (Extended Safety Package). Nowy Lexus RX ma też multimedia najnowszej generacji z asystentem głosowym Lexus Concierge wywoływanym komendą „Hey Lexus” oraz obsługą wybranych funkcji auta przy pomocy aplikacji Lexus Link.

Lexus
Lexus RX 5. generacji

Polski cennik nowego Lexusa RX ma być znany we wrześniu. Wtedy też auto będzie można obejrzeć w salonach Lexusa i składać na nie zamówienia. Jazdy testowe planowane są na grudzień 2022 roku, pierwsze egzemplarze nowego RX-a powinny dotrzeć do klientów w styczniu 2023 roku. (ms)