BP Advertisement
Volkswagen ID.3 – elektryczny kompakt
14.11.2023

Volkswagen ID.3 – elektryczny kompakt

Tym razem kilka słów na temat Volkswagena ID.3. Kompaktowe auto miejskie, jednak równie wygodne w trasie. Taki „elektryczny Golf”.Ciekawe, czy także będzie bił rekordy sprzedaży?

NowoczesnaFlota
ID.3

Elegancja w prostej formie

ID.3 zwraca uwagę wyglądem zewnętrznym, oparty na modułowej platformie MEB (Modularer Elektrobaukasten) prezentuje się nowocześnie. Futurystyczny, nowoczesny design podkreśla ekologiczny charakter samochodu, który z całą pewnością może się podobać. Bryła nadwozia wygląda zgrabnie i proporcjonalnie. Aerodymamiczny kształt nie tylko nadaje charakterystyczny wygląd, ale także wspomaga zasięg poprzez redukcję oporu powietrza. Wszystkie elementy pasują do siebie stylistycznie.

NowoczesnaFlota
ID.3

Niebanalne wnętrze

Pozytywne wrażenia potęgują się we wnętrzu samochodu. Wysokiej jakości ekologiczne materiały, bardzo przyjazne w dotyku, sprawiają wrażenie komfortu i przytulności. Pomimo kompaktowych rozmiarów zewnętrznych, wnętrze jest stosunkowo przestronne i bardzo wygodne. Na osobną wzmiankę zasługują szczególnie fotele – sprawiają, że z ID.3 po prostu nie chce się wysiadać.

NowoczesnaFlota
ID.3

Wrażenie luksusu podkreślają liczne systemy zwiększające bezpieczeństwo i ułatwiające jazdę, do niedawna dostępne jedynie w samochodach klasy premium. Wspomaganie parkowania, adaptacyjny tempomat, utrzymywanie odstępu, kontrola pasa ruchu, świetnie działające kamery – to tylko część z nich. Na pochwałę zasługuje łatwość obsługi, która jest nienaganna, szczególnie przy tak dużej liczbie systemów.

NowoczesnaFlota
ID.3

Elektryczna dynamika

Napęd elektryczny pozwala na dynamiczną jazdę, jakiej sprzyja także dobrze zestrojone zawieszenie i precyzyjny układ kierowniczy. Silnik o mocy ponad 200 KM i momencie obrotowym 310 Nm nie ma problemu ze sprawnym rozpędzaniem samochodu ważącego około 1700 kg. Auto przyjemnie przyspiesza do 165 km/h. Na tym koniec – takie ograniczenie narzuca producent. Deklarowany zasięg i zużycie energii można traktować z przymrużeniem oka, jednak rzeczywiste parametry nie są złe: zasięg około 350 – 400 km i zużycie prądu 15 – 18 kWh/100 km.

NowoczesnaFlota
ID.3 (Foto: Luba Kurek)

Podsumowanie

Volkswagen ID.3 stanowi symbol przyszłości mobilności - nowoczesny, ekologiczny, zaawansowany technologicznie i dostosowany do potrzeb współczesnego użytkownika. Jako przedstawiciel elektrycznej rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym, ID.3 wyróżnia się zarówno innowacyjnym podejściem do designu, jak i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, podkreślając, że elektryczna mobilność jest już teraźniejszością, a nie tylko przyszłością.Szefów flot zachęcamy do dzielenia się swoimi wrażeniami z jazd testowych proponowanymi im autami. Ich refleksje z pewnością odbiegają od relacji dziennikarzy motoryzacyjnych, nie mniej profesjonalne uwagi mogą być niebanalnym źródłem wiedzy dla menedżerów flot.