Tonale Plug-In Hybrid Q4 - na drodze do zerowej emisji
W Alfie Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, selektor trybów jazdy Alfa D.N.A. staje się symbolem wydajnego sportowego charakteru
23.11.2022

Tonale Plug-In Hybrid Q4 - na drodze do zerowej emisji

Tonale Plug-In Hybrid Q4 to kamień milowy w procesie „zero to zero” Alfy Romeo, w ramach którego, z marki o zerowej ofercie samochodów elektrycznych na początku 2022 roku, Alfa Romeo stanie się, w 2027 roku, marką o zerowej emisji, kiedy jej gama będzie w 100% zelektryfikowana.


Zaawansowany system hybrydowy łączy 4-cylindrowy, 1,3-litrowy turbodoładowany silnik MultiAir o mocy 180 KM, zestawiony z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów, który napędza przednie koła, z silnikiem elektrycznym dostarczającym maksymalną szczytową moc 90kW i 250 Nm momentu obrotowego na tylną oś. 306-woltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 15,5 kWh zapewnia zasięg elektryczny ponad 80 km w cyklu miejskim i ponad 600 km łącznego zasięgu, Jest to zasługa nowego silnika hybrydowego, który zmniejsza emisję Co2 do 26 kg/km, dzięki czemu łączna emisja dla całej gamy spada o 40%.

Tonale Plug-In Hybrid Q4


Duża oszczędność dotyczy także zużycia paliwa, bowiem spalanie w cyklu WLTP wynosi zaledwie 1,14 l/100 km. Ponadto, w celu zapewnienia maksymalnej wydajności, pełne naładowanie akumulatora zajmuje 2,5 godziny przy użyciu ładowarki pokładowej auta 7,4 kW.

Tonale Plug-In Hybrid Q4


Ponadto model ten łączy wydajność i zrównoważony rozwój ze sportowym charakterem auta. Silnik ma moc 280 KM, auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy i osiąga prędkość 135 km/h w trybie w pełni elektrycznym i 206 km/h w trybie hybrydowym.

Selektor trybów jazdy

W Alfie Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, selektor trybów jazdy Alfa D.N.A. staje się symbolem wydajnego sportowego charakteru. Jego funkcje zostały przeprojektowane i w istocie, za pomocą jednego selektora można zarządzać napędem Q4 i elektronicznym sterowaniem, koordynować w optymalny sposób pracę silników i skrzyni biegów oraz zmieniać czułość przycisków sterujących. Dopracowany system kalibracji pozwala kierowcy pozostać skupionym na drodze bez rozpraszania się z powodu konieczności naciskania różnych przycisków.

Tonale Plug-In Hybrid Q4

Komfortowe wnętrze

Komfort we wnętrzu samochodu zapewnia m.in. dwustrefowa klimatyzacja, oświetlenie ambientowe, zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy, wentylowane i podgrzewane fotele przednie oraz 14-głośnikowy system nagłaśniający Harman Kardon. Nowy model wyposażono w elektrycznie sterowaną klapę bagażnika oraz umieszczoną przed dźwignią zmiany biegów bezprzewodową ładowarkę, aby bezpiecznie i wygodnie położyć i naładować smartfon.

Tonale Plug-In Hybrid Q4


Samochód wyposażono w systemy wspomagania kierowcy (ADAS) umożliwiające autonomiczną jazdę poziomu 2, wysokiej rozdzielczości kamerę zapewniającą widok 360°, system wykrywania martwego pola (Blind-Spot Detector) i system wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross-Path Detector).

Tonale Plug-In Hybrid Q4


Wśród innowacyjnych rozwiązań technologicznych pojazdu jedną z najważniejszych nowości są wbudowane funkcje asystenta głosowego Amazon Alexa, który zapewnia wygodę obsługi sterowanych głosem funkcji bez użycia rąk, czyli bez odrywania ich od kierownicy, a oczu od drogi. (ms)