Spokojnego nowego Iveco
Szósta generacja Hondy CR V – samochód dla rodziny
Honda CR-V
12.10.2023

Szósta generacja Hondy CR V – samochód dla rodziny

Na rynek wchodzi szósta generacja CR V, najchętniej kupowanego modelu samochodu Honda na świecie. Zdaniem producenta auto debiutuje z odważniejszym, bardziej stanowczym designem, oferując wyjątkowo wysokie standardy praktyczności, bezpieczeństwa, łączności i komfortu.Popularny SUV segmentu C będzie dostępny w dwóch wariantach zapewniających dynamiczne osiągi i wysoką sprawność energetyczną: pełnego napędu hybrydowego (e:HEV) lub napędu hybrydowego plug-in (e:PHEV), który debiutuje w ofercie Hondy na rynku europejskim.
Honda wprowadza swój pierwszy europejski model z napędem hybrydowym typu plug-in – e:PHEV. Najnowszy CR V e:PHEV, ma 82 km zasięgu w trybie elektrycznym. Podobnie jak w CR V z ulepszonym napędem hybrydowym (e:HEV).

Szósta generacja CR V


Obie opcje układu napędowego oparto na tym samym dwulitrowym, czterocylindrowym silniku benzynowym z bezpośrednim wtryskiem, pracującym w cyklu Atkinsona.

Honda
Szósta generacja CR V


Wzrost mocy w porównaniu do poprzedniej generacji CR V oznacza lepsze przyspieszenie i dynamiczniejsze reakcje samochodu. Przyspieszanie 0-100 km/h trwa zaledwie 9 sekund dla modeli z napędem na 2 koła i 9,4 sekundy dla wariantów AWD. Prędkość maksymalna wynosi 194 km/h dla modeli z napędem na 2 koła i 187 km/h dla modeli AWD.

Honda
Szósta generacja CR V (Foto: Honda/ mat. prasowe)


Pomimo wzrostu osiągów, system e:HEV oferuje również wzrost sprawności energetycznej i redukcję emisji, do poziomu zaledwie 134 g CO2 na kilometr i zużycia paliwa wynoszącego 5,9l/100 km dla modeli z napędem na 2 koła oraz 151 g CO2 na kilometr i 6,7 l/100 km dla wersji AWD. (ms)