BP Advertisement
Superb - 4. generacja flagowej limuzyny Skody
Czwarta generacja modelu oferuje więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu
04.11.2023

Superb - 4. generacja flagowej limuzyny Skody

Nowy Superb kontynuuje tradycję przestronnych i funkcjonalnych samochodów. Siedem różnych projektów wnętrza, sześć opcji układu napędowego, w tym wariant hybrydowy typu plug-in i napęd na wszystkie koła. Dostępna będzie również wersja wyposażenia premium Laurin & Klement. Jeszcze w listopadzie w polskich salonach pojawi się wersja kombi.Superb 4. będzie nadal dostępny w wersjach nadwozia Combi kombi i hatchback. Auto jest większe niż poprzednia generacja, a nadwozie charakteryzuje się ulepszoną aerodynamiką. Niższe współczynniki oporu powietrza wynoszą 0,23 w przypadku hatchbacka i 0,25 w przypadku kombi, co oznacza poprawę o odpowiednio 10% i 15%, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Przód samochodu zdominowany jest przez nową ośmiokątną osłonę chłodnicy oraz reflektory LED Matrix Beam drugiej generacji, które zapewniają aż o 40% więcej strumienia świetlnego niż pierwsza wersja. Koła mogą mieć średnicę do 19 cali.

Skoda Superb czwartej generacji

Więcej przestrzeni

Czwarta generacja modelu oferuje więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Obydwa warianty nadwozia są dłuższe i wyższe od swojego poprzednika (o 40 mm i 5 mm w Combi, 43 mm i 12 mm w hatchbacku), dzięki czemu pasażerowie będą mieli nie tylko więcej miejsca na nogi, ale także nad głowami. Bagażnik pozostaje ogromny – hatchback ma pojemność 645 litrów (wzrost o 20 litrów), a Combi 690 litrów (więcej o 30 litrów). Bagażnik kombi Combi ma podstawową pojemność 690 litrów.

Skoda Superb czwartej generacji

Praktyczność i trwałość

Wnętrze Skody Superb czwartej generacji jest praktyczne zarówno pod względem przestrzeni, schowków, jak i elementów sterujących i funkcji. Deska rozdzielcza jest przejrzysta i elegancka, zdominowana przez duży 10- lub 13-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym wirtualnym kokpitem dla kierowcy. Cechą szczególną nowej generacji są wielofunkcyjne inteligentne pokrętła, które zapewniają szybki i łatwy dostęp do różnych funkcji, w tym do regulacji klimatyzacji.

Skoda Superb czwartej generacji


Siedem różnych opcji Wystrój wnętrza dostępny jest w siedmiu różnych opcjach aranżacji. Wszystkie materiały tekstylne na siedzeniach i tapicerce drzwi wykonane są w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a skóra jest garbowana w procesie przyjaznym dla środowiska.

Czwarta generacja modelu oferuje więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu

Skrobaczka do lodu w korku zbiornika i parasol w drzwiach , które jako pierwszy zastosowano w modelu Superb, są teraz również wykonane z materiałów zrównoważonych.

Skoda Superb czwartej generacji

Najnowocześniejsza technologia

Samochody napędzane są jednym z sześciu wariantów silnikowych . Jednostka 1,5 TSI o mocy 110 kW jest wyposażona w technologię miękkiej hybrydy, natomiast jednostka 2,0 TSI w wersjach 150 kW i 195 kW zapewnia dużą moc. Oszczędny silnik wysokoprężny 2.0 TDI będzie dostępny w wersjach o mocy 110 kW i 142 kW. Szósty układ napędowy to hybryda typu plug-in, która łączy jednostkę 1,5 TSI i silnik elektryczny. Ten ostatni zapewnia moc systemową 150 kW (204 KM) i umożliwia zasięg w trybie całkowicie elektrycznym przekraczający 100 kilometrów w cyklu WLTP . Jednostka ta będzie dostępna wyłącznie w kombi Superb Combi.

Skoda Superb czwartej generacji


Wszystkie warianty Superba najnowszej generacji wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów DSG z wybierakiem na kolumnie kierownicy, a najmocniejsze silniki wysokoprężne i benzynowe są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła.

Skoda Superb czwartej generacji (Foto: Skoda/mat. prasowe)

Skoda Superb Combi iV

Szereg zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę (m.in. nowa generacja systemów wspomagających parkowanie, wspomaganie jazdy i monitorowanie martwego pola ) ułatwi prowadzenie samochodu. Opcjonalne podwozie adaptacyjne DCC Plus poprawia komfort jazdy. Superb może się także poszczycić najnowocześniejszym wyposażeniem zapewniającym bezpieczeństwo, obejmującym nawet dziesięć poduszek powietrznych oraz zaawansowane systemy łączności. Jeszcze w listopadzie w polskich salonach pojawi się wersja kombi. (ww)