Karta BP Plus Advertisement
SsangYong Musso Grand: niezwykle dobrze doposażony pikap
Koreański pikap został zaprojektowany, aby przewozić pasażerów w komforcie, a ładunki – bezpiecznie
30.07.2022

SsangYong Musso Grand: niezwykle dobrze doposażony pikap

Rynek pikapów przeszedł w ostatnich latach duże zmiany. Choć nadal są to osadzone na ramie samochody do ciężkiej pracy, które sprawdzają się w trudnych warunkach, coraz częściej producenci doposażają je w akcesoria godne samochodów osobowych.


SsangYong Musso Grand to w linii prostej następca modelu Actyon Sports (znany również jako Musso i Korando Sports na innych rynkach). Ponieważ Musso oparty jest na podobnej architekturze co Rexton, w koreańskim pikapie zastosowano konstrukcję opartą na ramie, która gwarantuje wyjątkową wytrzymałość, doskonałe osiągi w terenie oraz bezpieczeństwo jazdy. Do wyboru dwie wersje zawieszenia: sprężynowe dla lepszego komfortu lub resory piórowe dla większej ładowności.

NowoczesnaFlota
SsangYong Musso Grand


Zaprojektowany, aby przewozić pasażerów w komforcie, a ładunki – bezpiecznie, Musso Grand łączy pięciomiejscowy styl nadwozia ze skrzynią ładunkową o pojemności 1262 litra. Ta kombinacja ciężarówki sportowo-użytkowej i samochodu osobowego oznacza, że Musso został tak zaprojektowany, by oferować jednocześnie styl, wydajność i komfort kierowcy oraz rodzinie lub współpracownikom, jak również dużą wszechstronność ładunkową.

NowoczesnaFlota
SsangYong Musso Grand


Testowany przez redakcję model Musso Grand Sport's napędzany był tym samym silnikiem wysokoprężnym 2.2 e-XDi, jaki znajduje się w luksusowym SUV-e Rexton. Zapewnia on maksymalną moc w wysokości 202 KM przy 4000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 441 Nm przy 1400 do 2800 obr./min. Auto doposażono opcjonalnie w 6-biegową automatyczną skrzynią biegów Aisin, czym zapewniała dobrą wydajność i wytrzymałość przekładni. Średnie spalanie oscylowało na poziomie 9,4 l 100/km przy ostrożnym traktowaniu pedału gazu (90 km/godz).

NowoczesnaFlota
SsangYong Musso Grand


Koreański pikap jest niezwykle dobrze wyposażony jak na pojazd użytkowy. Musso posiada skórzane siedzenia pokryte skórą TPU, które zostały wykonane z materiałów o trzech różnych poziomach twardości dla optymalnego komfortu kierowcy i pasażera. Ponadto siedzenia z przodu i z tyłu są ogrzewane, z opcją wentylowanych foteli przednich, dzięki czemu długie podróże stają się przyjemniejsze niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury.

NowoczesnaFlota
SsangYong Musso Grand


Zestaw wskaźników z 12,3 calowym ekranem LCD z komputerem pokładowym zapewnia dobrą widoczność i przekazuje kierowcy wszelkie niezbędne informacje. Istnieje możliwość spersonalizowania trybu wyświetlania i efektów wizualnych. Musso dostępny jest w trzech poziomach wyposażenia: CRYSTAL, QUARTZ, SAPPHIRE. Cena modelu podstawowego wynosi 129 990 złotych (netto).