Seria specjalna Pandy i Tipo z technologią Garmin
Tipo i Panda wyróżniają się nowym kolorem nadwozia Zielony Foresta, zarezerwowanym wyłącznie dla nowej serii specjalnej Garmin
21.05.2022

Seria specjalna Pandy i Tipo z technologią Garmin

Na rynku debiutują nowe Panda i Tipo Garmin: dwie serie specjalne, będące topową wersją w poszczególnych gamach i łączące w sobie atrakcyjny, terenowy wygląd, najnowocześniejsze wyposażenie technologiczne oraz wydajną i zrównoważoną gamę silników. Są one skierowane do młodego, dynamicznego klienta, miłośnika spędzania czasu na świeżym powietrzu.W ramach umowy zawartej między marką FIAT a Garmin, globalną firmą, która od ponad 30 lat opracowuje urządzenia wykorzystujące technologię satelitarną, topowe wersje w gamie modeli Panda i Tipo dołączają do cieszących się wielkim powodzeniem serii specjalnych Cross i (Red).

Oba modele wyróżniają się nowym kolorem nadwozia Zielony Foresta, zarezerwowanym wyłącznie dla nowej serii specjalnej Garmin. Ten sam styl odnajdujemy w wnętrzu, które także jest wykończone pomarańczowymi detalami.

Fiat
Fiat Tipo Garmin

Seria specjalna Tipo Garmin

ma pomarańczowe elementy, jak linia wzdłuż boku nadwozia, trójkąt na przednim grillu i emblemat „Garmin" na słupku B oraz czarne matowe detale, w tym klamki drzwi, relingi dachowe i słupki. W efekcie powstała zdecydowana i odważna kombinacja kolorów, którą dodatkowo podkreśla nowy, jasnoszary, matowy lakier widoczny na obudowach lusterek, osłonach podwozia, ramkach świateł przeciwmgielnych oraz bocznych listwach progowych. Nowa, najwyższa wersja wyposażenia z pewnością nie pozostanie niezauważona w wielkomiejskiej scenerii, w której dominują neutralne kolory.

Fiat
Fiat Tipo Garmin


Wnętrze jest odzwierciedleniem wyglądu nadwozia, o czym świadczą pomarańczowe detale na fotelach. Kierowca może korzystać z w pełni konfigurowalnego, 7-calowego, cyfrowego wyświetlacza TFT, dzięki któremu może kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon. Ponadto, wyświetlacz jest zestawiony z system multimedialnym UConnect 5 z 10,25-calowym ekranem dotykowym, który zapewnia prostą i wygodną obsługę, również dzięki bezprzewodowemu połączeniu z funkcjami Apple CarPlay i Android AutoTM. W standardzie dostępna jest automatyczna klimatyzacja, tempomat, elektrycznie sterowane szyby tylne, trzeci tylny zagłówek, przedni podłokietnik oraz kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów Soft touch.

Fiat
Fiat Tipo Garmin

Systemy wspomagania kierowcy

Nowe Tipo Garmin posiada szeroką gamę najnowszych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), które ułatwiają prowadzenie samochodu i zapobiegają potencjalnym zagrożeniom.
Należą do nich: „Attention Assist” (system wykrywania zmęczenia kierowcy), który wykrywa wczesne oznaki zmęczenia kierowcy i ostrzega o tym sygnałami akustycznymi i wizualnymi na wyświetlaczu komputera pokładowego, „Traffic Sign Recognition” (funkcja rozpoznawania znaków drogowych) rozpoznaje maksymalną prędkość dozwoloną na drodze, po której porusza się samochód, „Intelligent Speed Assist” (inteligentny ogranicznik prędkości) dostosowuje prędkość do ograniczeń wskazanych przez znaki drogowe oraz „Lane Control” (system kontroli pasa ruchu), który pomaga utrzymać samochód na pasie ruchu, pod warunkiem, że jego oznaczenia mogą być prawidłowo wykryte.

Fiat
Fiat Tipo Garmin


Seria specjalna Tipo Garmin, dostępna w wersji hatchback lub kombi
, może być wyposażona w trzy jednostki napędowe: silnik benzynowy 1.0 T3 o mocy 100 KM, silnik diesel 1.6 o mocy 130 KM oraz nowy 48-woltowy napęd hybrydowy. (ms)