Renault Trafic Combi czyli transport w klasie VIP
Renault Trafic Combi
18.01.2023

Renault Trafic Combi czyli transport w klasie VIP

Renault znacznie zmodernizowało model Trafic Combi. Jego najnowsza wersja może wygodnie przewieźć 9 osób, zapewniając jednocześnie dużo miejsca na ich bagaże. Ponadto dzięki nowemu przodowi i reflektorom, wykonanym w całości w technologii LED, sylwetka Trafica wyładniała.
Samochód zyskał też całkowicie nowe wnętrze. Atrakcyjny design i wysoka jakość wykończenia oraz poziom wyposażenia są porównywalne ze standardami modeli osobowych.Przy przewozie 9 osób Renault Trafic Combi dysponuje bagażnikiem o pojemności 550 litrów w wersji L1 i 890 litrów w wersji L2 (pod przesłoną bagażnika). Łatwo składające się tylne kanapy umożliwiają wybór jednej z wielu konfiguracji i dodatkowe zwiększenie pojemności bagażnika.

NowoczesnaFlota Renault Trafic Combi

Boczne oparcie tylnej kanapy (w drugim rzędzie) składa się na siedzenie, ułatwiając dostęp do trzeciego rzędu. Oparcie kanapy z trzeciego rzędu można złożyć w całości na płasko na siedzenie, a następnie złożyć kanapę „w portfel”, opierając o oparcie kanapy w drugim rzędzie, co pozwala uzyskać płaską podłogę o długości 1,55 m oraz pojemność użyteczną 3,4 m3 w wersji L2 (1,15 m i 2,5 m3 w wersji L1). Obie kanapy z tylnych rzędów można też wyjąć, uzyskując taką samą pojemność załadunku jak w przypadku furgonu. Pojemność bagażnika można optymalnie wykorzystać dzięki możliwości ustawienia przesłony bagażnika na jednym z dwóch poziomów. Można też ustawić ją pionowo i podzielić przestrzeń bagażnika.

NowoczesnaFlota
Renault Trafic Combi

W tylnej części auta jest bardzo dużo miejsca. Dzięki wysokości 1017 mm liczonej od siedzenia do dachu, szerokości nad podłokietnikami 1651 mm i promieniowi na wysokości kolan wynoszącemu 121 mm, pasażerowie siedzący z tyłu mają zapewniony pełen komfort. Również pasażerowie trzeciego rzędu nie mogą narzekać; dysponują największą ilością miejsca na wysokości kolan w tym segmencie (promień na wysokości kolan – 110 mm).

NowoczesnaFlota
Renault Trafic Combi

Samochód jest standardowo wyposażony w boczne przeszklone drzwi. Drugie drzwi boczne są dostępne w opcji. Otwierające się na szerokość 907 mm ułatwiają bezpieczny dostęp do tylnych miejsc bez konieczności wchodzenia na jezdnię w przypadku zaparkowania wzdłuż ulicy.

Deska rozdzielcza z układem poziomych linii

Wewnątrz zwraca uwagę deska rozdzielcza z układem poziomych linii. Do dyspozycji jest kolorowy wyświetlacz TFT zespołu zegarów o przekątnej 4,2’’, nowa kierownica i nowa gałkę dźwigni zmiany biegów. Ponadto w opcji samochód może być także wyposażony w ładowarkę indukcyjną 15 W do smartfonów, trzy gniazda USB.

NowoczesnaFlota
Renault Trafic Combi/ Foto: Władysław Wilkiel

Gama silników w modelach Trafic Combi jest wyposażona w technologię Stop & Start i spełnia najnowsze normy emisji spalin Euro 6 D-Full. Dostępna jest manualna skrzynia biegów (110 KM i 150 KM) lub automatyczna EDC (150 KM lub 170 KM), z podwójnym sprzęgłem i 6 przełożeniami, które zwiększają komfort i reaktywność poprzez płynną i szybką zmianę biegów.
Ceny modelu Combi zaczynają się od 159 650 zł.