Renault Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych SUV-ów
Zastosowany napęd E-Tech hybrid 145 jest bardzo wydajny energetycznie i oszczędny w eksploatacji
02.05.2024

Renault Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych SUV-ów

Renault uzupełnia swoją ofertę kompaktowych SUV-ów o model Symbioz, kompaktowy SUV klasy podstawowej, który pojawi się w salonach we wrześniu z w pełni hybrydowym układem napędowym E-Tech.

 


Symbioz łączy to, co najlepsze w samochodach Renault z segmentu C w zakresie modułowości, mobilnych technologii i wydajności. To kwintesencja know-how marki i inteligentnych rozwiązań, które służą zapewnieniu komfortu użytkowania samochodu i na krótkich, i na długich trasach. Model jest kierowany do szerokiej grupy odbiorców. Przede wszystkim do rodzin, które szukają przestronnego, nowoczesnego i wydajnego samochodu o modułowym wnętrzu. Ale także do klientów flotowych, zainteresowanych przejściem na elektryki i modelami o rozsądnym poziomie kosztów TCO.

Renault Symbioz


Symbioz umocnia pozycję marki w dolnej części segmentu, między Capturem a Australem. Nowy model o długości nadwozia 4,41 m uzupełnia ofertę hybryd E-Tech, która składa się obecnie z Arkany (4,57 m) i Australa (4,51 m), oraz ofertę E-Tech 100% electric z modelami Megane i Scenic E-Tech 100% electric. Renault będzie w ten sposób dysponować spójną ofertą, która prezentuje pełen wachlarz potrzeb klientów dzięki dwóm gamom zbudowanym na dedykowanych platformach.

Renault Symbioz


Symbioz jest wyposażony między innymi w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i przyciemniany szklany dach Solarbay. W wersji iconic jest wyposażony w 29 systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Bagażnik o pojemności maksymalnej 624 litrów można dostosować do potrzeb dzięki przesuwnej tylnej kanapie, która po złożeniu tworzy płaską podłogę.

Renault Symbioz

Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych samochodów Renault, która obejmuje modele Arkana, Megane E-Tech 100% electric, Austral i Scenic E-Tech 100% electric, i zamyka rozdział ponownego podboju segmentu C w ramach strategii Renaulution.

Renault Symbioz


Kompaktowy SUV Symbioz zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w 3. kwartale 2024 roku. Na początek z w pełni hybrydowym układem napędowym E-Tech o mocy 145 KM. Jest to konstrukcja szeregowo-równoległa, która łączy dwa silniki elektryczne (silnik elektryczny o mocy 36 kW i wysokonapięciowy rozrusznik-alternator typu HSG – High-Voltage Starter Generator o mocy 18 kW) z 4-cylindrowym benzynowym silnikiem spalinowym 1,6 l o mocy 69 kW (94 km), współpracującym z inteligentną, bezsprzęgłową, wielotrybową skrzynią biegów i akumulatorem trakcyjnym o pojemności 1,2 kWh.

Renault Symbioz (Foto: mat. prasowe/ Renault)


Napęd E-Tech hybrid 145 oferuje do 14 kombinacji współpracy silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym, pozwalających zoptymalizować sprawność energetyczną zespołu. Przekłada się to na niskie zużycie paliwa, na poziomie 4,6 l/100 km, na wszystkich rodzajach tras w cyklu WLTP.