Powraca elektryczny VW e-up!
Cena bazowa VW e-up wynosi 99.490 zł
19.01.2021

Powraca elektryczny VW e-up!

Miejski i całkowicie elektryczny VW e-up znowu będzie dostępny w polskich salonach niemieckiej marki. Jego stosunkowo krótka nieobecność spowodowana była – jak twierdzi koncern – względami produkcyjnymi.

Przypomnijmy zalety tego niewielkiego autka. Dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 61 kW (83 KM) elektryczny Volkswagen e-up! przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 s i można nim podróżować z prędkością maksymalną wynoszącą 130 km/h. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna jest wystarczająca do komfortowego użytkowania elektrycznego tego modelu podczas dojazdów do miasta również autostradą i zapewnia zasięg na jednym ładowaniu akumulatora do 260 km (według WLTP).

VW
Dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 61 kW (83 KM) elektryczny Volkswagen e-up! przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 sZastosowany w nim nowy akumulator o pojemności wynoszącej 32,3 kWh można ładować na 3 sposoby:
• ze zwykłej sieci energetycznej i gniazdka w domu (wówczas czas ładowania akumulatora od 0 do 100 procent pojemności wynosi 16 godzin),
• za pomocą Wallboxa (czas ładowania skraca się do 5,5 godziny),
• za pośrednictwem szybkiej ładowarki (wtedy czas ładowania akumulatora od 0 do 80 procent pojemności wynosi mniej niż godzinę).

Dzięki seryjnej aplikacji We Connect przy pomocy smartfona kierowca może kontrolować nie tylko informacje na temat przebiegu każdej trasy (prędkość, zużycie i odzysk energii) czy sprawdzić położenie samochodu, ale również zaprogramować godzinę rozpoczęcia i końca ładowania akumulatora oraz czas uruchomienia klimatyzacji, aby schłodzić wnętrze pojazdu przed rozpoczęciem podróży.

VW
Dzięki seryjnej aplikacji We Connect przy pomocy smartfona kierowca może pozyskiwać informacje nt. pojazdu m.in. zużycia i odzysku energiiJak każdy model Volkswagena również e-up! ma bardzo wiele możliwości indywidualizacji wyglądu – do wyboru jest 7 kolorów nadwozia, 2 kolory dachu, 3 rodzaje obręczy kół w rozmiarze 14 i 15 cali, elementy wykończenia tablicy rozdzielczej w dwóch kolorach i 2 wzory tapicerki siedzeń.

VW
Jak każdy model Volkswagena również e-up! ma bardzo wiele możliwości indywidualizacji wyglądu – do wyboru jest 7 kolorów nadwozia

Przyjmowane są już zamówienia na ten model – cena bazowa samochodu wynosi 99.490 zł.
Nie jest to mało, nie mniej dla firmy mającej w swojej misji ochronę środowiska i prowadzącej działalność na terenie miasta, e-up! to doskonała wizytówka. (oprac. ms)