Porsche poszerza gamę modeli Taycan
Nowy model w wersji bazowej występuje pod nazwą Taycan obok Taycan Turbo S, Taycan Turbo i Taycan 4S
27.01.2021

Porsche poszerza gamę modeli Taycan

Porsche wprowadza na rynek czwarty wariant swojej pierwszej całkowicie elektrycznej sportowej limuzyny. Nowy model w wersji bazowej występuje pod nazwą Taycan obok Taycan Turbo S, Taycan Turbo i Taycan 4S. Auto posiada napęd na tylne koła i jest dostępne z dwoma rozmiarami baterii.


Porsche Taycan w standardzie oferowany jest z jednopokładowym akumulatorem Performance o pojemności brutto 79,2 kWh. Opcjonalnie dostępny jest dwupokładowy akumulator Performance Plus. Jego pojemność brutto wynosi 93,4 kWh. Zasięg, zgodnie z WLTP, wynosi odpowiednio do 431 lub do 484 kilometrów.

Porsche Taycan
Nowy Porsche Taycan


Nowy Taycan przyspiesza od 0 do 100 km / godz. w 5,4 sekundy, niezależnie od wybranego akumulatora. Jego prędkość maksymalna również wynosi 230 km / godz w obu konfiguracjach, a maksymalna moc ładowania wynosi do 225 kW (akumulator Performance) lub do 270 kW (akumulator Performance Plus). Oznacza to, że oba akumulatory można naładować od 5 do 80% w 22,5 minuty.

Do wyboru dwie baterie

Ze standardowym akumulatorem Performance podstawowy model osiąga maksymalnie moc 408 KM zaś zużycie energii wynosi średnio 28,0 kWh / 100 km w trybie overboost z Launch Control. Taycan z mocniejszym akumulatorem Performance Bateria Plus osiąga 476 KM zaś zużycie energii elektrycznej wynosi średnio 28,7 kWh / 100 km. Moc nominalna wynosi odpowiednio 326 KM lub 380 KM.

Porsche Taycan
Nowy Porsche Taycan


Taycan w bazowej wersji wyposażenia posiada szereg funkcji dostępnych w wyższych wersjach . Na przykład dostępna jest funkcja Plug & Charge, która umożliwia wygodne ładowanie i płatności bez konieczności używania kart lub aplikacji. Po podłączeniu kabla ładującego Taycan nawiązuje szyfrowaną komunikację ze stacją ładującą kompatybilną z Plug & Charge. Następnie proces ładowania rozpoczyna się automatycznie. Płatności są również przetwarzane automatycznie.
Podobnie jak w innych wariantach, wyposażenie opcjonalne obejmuje kolorowy wyświetlacz przezierny i ładowarkę pokładową o mocy ładowania do 22 kW. Dzięki funkcjom na żądanie kierowcy Taycan mogą w razie potrzeby zakupić różne dodatkowe funkcjonalności, które zwiększą komfort jazdy. Można tego dokonać online już po nabyciu auta. Aktywacja online oznacza, że nie ma konieczności odwiedzania serwisu.

Porsche Taycan
Nowy Porsche Taycan

Wyjątkowy wystrój wnętrza

Wersję Taycan wyróżniają aerodynamicznie 19-calowe koła Taycan Aero oraz anodowane na czarno zaciski hamulcowe. Pas przedniego zderzaka, progi i tylny dyfuzor utrzymane w kolorze czarnym są takie same jak w wyższej wersji Taycan 4S. Także reflektory LED, dwustrefowa klimatyzacja, cyfrowe radio oraz przednie fotele z ośmiostopniową elektryczną regulacją są montowane standardowo. Ponadto, opcjonalnie możliwe jest dokupienie menedżera zasięgu PIRM, wspomagania układu kierowniczego Plus, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu oraz funkcji Porsche InnoDrive. Samochód posiada dwa przedziały bagażowe: 84 litry z przodu i do 407 litrów z tyłu. W sumie Porsche dostarczyło w 2020 roku nieco ponad 20 000 Taycanów klientom na całym świecie.

Porsche Taycan
Nowy Porsche Taycan
Pierwsze egzemplarze Taycana w wersji tylnonapędowej trafią do krajowych salonów Porsche już w połowie marca. Ceny katalogowe zaczynają się od 389 000 złotych.