Karta BP Plus Advertisement
Odświeżona Kia XCeed
Odświeżona Kia Xceed pojawi się na rynku za kilka miesięcy
20.07.2022

Odświeżona Kia XCeed

Kia odnowiła XCeeda, kompaktowego crossovera segmentu C. Otrzymał on szereg ulepszeń, w tym jeszcze odważniejszy wygląd zewnętrzny, dopracowane w detalach wnętrze i nową linię wyposażenia – GT-Line. Nowy XCeed trafi do sprzedaży w Europie już po wakacjach, z 7-letnią gwarancją na 150.000 km w standardzie.

 

Nowy XCeed łączy szereg zmian w konstrukcji z nowymi układami napędowymi, które obejmują wersje mild hybrid, plug-in hybrid, benzynowe i wysokoprężne. Ulepszono zarówno nadwozie, jak i wnętrze.

Kia XCeed
Kia XCeed

Nieco zmieniony desing

Odnowiona Kia XCeed bazuje na designie poprzednika. Jest wyposażona w nowe reflektory LED oraz zmienione osłonę chłodnicy, przedni zderzak i wlot powietrza o innowacyjnej konstrukcji.
Rozstaw osi jest taki sam, jak w innych modelach z rodziny Ceed i wynosi 2650 mm, przedni i tylny zwis XCeeda zostały wydłużone w stosunku do zwisów pięciodrzwiowego hatchbacka o 25 mm z przodu (do 905 mm) i o 60 mm z tyłu (do 840 mm).

Wnętrze

Konsola środkowa nowego XCeeda jest lekko skierowana w stronę kierowcy. System multimedialny z wysoko umieszczonym ekranem dotykowym i zestaw przycisków, pokręteł i przełączników, które służą do sterowania głośnością, ogrzewaniem i wentylacją, sprawiają, że deska rozdzielcza XCeeda jest funkcjonalna.

Kia XCeed
Kia XCeed


Nowa Kia XCeed jest wyposażona w atrakcyjne motywy graficzne 12,3-calowego cyfrowego zestawu wskaźników, którego wygląd można powiązać z profilami jazdy.
Przy długości nadwozia wynoszącej 4395 mm nowa Kia XCeed jest o 85 mm dłuższa niż pięciodrzwiowy Ceed hatchback i o 120 mm krótsza niż Sportage. Przy wysokości nadwozia 1495 mm XCeed przewyższa Ceeda o 48 mm i jest o 155 mm niższy niż Sportage, co gwarantuje mu niższe położenie środka ciężkości niż w SUV-ie.
Pojemność bagażnika nowego XCeeda wynosi 426 litrów (VDA), a po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta do 1378 litrów.

Silniki

W odświeżonej gamie XCeeda są dostępne trzy turbodoładowane silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem (T-GDi). Trzycylindrowy silnik 1.0 T-GDi generuje 120 KM i 172 Nm momentu obrotowego, a czterocylindrowy 1,5-litrowy silnik T-GDi osiąga 160 KM i 253 Nm momentu obrotowego. W najmocniejszej odmianie XCeeda jest dostępny mocny 1,6-litrowy silnik T-GDi, z mocą 204 KM i momentem obrotowym 265 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,5 sekundy, gdy auto jest wyposażona w siedmiobiegową przekładnię o dwóch sprzęgłach.

Kia XCeed
Kia XCeed


Nowy XCeed jest również dostępny z oszczędnym silnikiem wysokoprężnym z układem typu mild-hybrid (MHEV). Ten 1,6-litrowy silnik wysokoprężny może współpracować z sześciobiegową przekładnią mechaniczną (wtedy zapewnia 136 KM i 280 Nm momentu obrotowego) lub z siedmiobiegową dwusprzęgłową (wówczas dysponuje momentem obrotowym 320 Nm).

W nowym XCeedzie dostępny jest także wydajny hybrydowy układ napędowy typu plug-in (PHEV). W jego skład wchodzą akumulator litowo-jonowy, który może zmagazynować 8,9 kWh energii elektrycznej, silnik elektryczny o mocy 44,5 kW i wydajny czterocylindrowy, 1,6-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W połączeniu z sześciobiegową przekładnią dwusprzęgłową (6DCT), układ typu PHEV generuje 141 KM i 265 Nm i przenosi napęd na przednie koła. Napęd elektryczny z zasięgiem do 48 km na trasie i do nawet 60 km w mieście.

Kia XCeed
Kia XCeed


Sześciobiegowa przekładnia mechaniczna jest dostępna w połączeniu z benzynowymi silnikami o pojemności 1,0 i 1,5 litra oraz w modelach z silnikiem Diesla o pojemności 1,6 litra. Przekładnia dwusprzęgłowa o siedmiu przełożeniach jest oferowana do 1,5-litrowego i 1,6-litrowego benzynowego silnika T-GDi oraz do 1,6-litrowego silnika Diesla. XCeed z układem hybrydowym typu plug-in jest dostępny tylko z sześciobiegową przekładnią dwusprzęgłową.

XCeed po raz pierwszy występuje też w sportowej specyfikacji GT-Line, która idzie w parze z benzynowym silnikiem o mocy 204 KM. Odświeżona Kia Xceed pojawi się na rynku za kilka miesięcy. (ms)