Nowy VW Taigo już w polskich salonach
Ofertę VW Taigo otwiera wersja Life, do wyboru są jeszcze wersje Style oraz R-Line
12.01.2022

Nowy VW Taigo już w polskich salonach

Taigo to pierwszy model Volkswagena, który łączy charakter SUV-a i coupe. Auto trafiło właśnie do polskich salonów marki. Oto jak producent zachęca do zainteresowania się tym samochodem.
Liczący blisko 4,26 m długości ten pięciomiejscowy SUV coupe jest dostępny w trzech wersjach – Life, Style oraz R-Line. Do wyboru są trzy silniki benzynowe o mocy od 95 do 150 KM, przekładnia mechaniczna lub 7-biegowa dwusprzęgłowa DSG.


Rozwiązania, które wpływają na wygląd samochodu można personalizować i sprawić, że każdy egzemplarz może mieć unikatowy charakter. Szczególną uwagę zwraca profil auta, który przypomina samochody typu coupe, z mocno pochylonym słupkiem C i opadającym dachem.

VW Taigo

We wnętrzu Taigo uwagę zwracają m.in. wielofunkcyjna kierownica i cyfrowa obsługa podstawowych funkcji. Systemy multimedialne MIB3 są wyposażone w Online Control Unit (eSIM) i bezprzewodową łączność App-Connect Wireless (w zależności od wyposażenia). Opcjonalna automatyczna klimatyzacja Climatronic ma minimalistyczny panel sterowania, który wyglądem nawiązuje do centralnego wyświetlacza. Obsługuje się go za pomocą dotykowych elementów sterujących i suwaków.

VW Taigo

Bogate wyposażenie

Nowy Taigo może być wyposażony w system Travel Assist – nowy aktywny tempomat ACC (automatyczna kontrola odległości z dodatkowym odniesieniem do ograniczeń prędkości i danych z systemu nawigacyjnego) oraz Lane Assist łączą się z innymi systemami i umożliwiają półautonomiczną jazdę do prędkości maksymalnej wynoszącej 210 km/h.

Nowa kierownica wielofunkcyjna jest wyposażona w powierzchnie pojemnościowe, które rejestrują, czy kierowca trzyma na niej dłonie. Każdy Taigo jest standardowo wyposażony w systemy asystujące, jak układ monitorowania przestrzeni przed autem Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i system Lane Assist. Pojemność bagażnika tego auta wynosi 438 litrów.

VW Taigo

Ofertę otwiera wersja Life, do wyboru są jeszcze wersje Style oraz R-Line. Ceny Taigo zaczynają się od 87 190 zł. Wersja Style jest droższa o 13 000 zł i oprócz bogatszego wyposażenia oferuje silnik mocniejszy o 15 KM, który współpracuje z 6-biegową przekładnią mechaniczną. Ceny wersji R-Line zaczynają się od 102 190 zł.Nowy Taigo w ofercie leasingowej Volkswagen Financial Services dostępny jest od 702 zł netto miesięcznie (leasing na okres 48 miesięcy przy wpłacie własnej wynoszącej 15%). (ms)