Nowej generacji Opel Astra
Nowa generacja modelu Astra została zaprojektowana stylistycznie i technicznie w Rüsselsheim
10.06.2021

Nowej generacji Opel Astra

Opel zaprezentował zdjęcia nowego modelu Astra, który według zapowiedzi producenta będzie dostępny jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi Sports Tourer. Kompakt z Russelsheim będzie oferowany również z napędem w pełni elektrycznym oraz hybrydowym plug-in. Nowej generacji Opel Astra trafi na rynek jeszcze jesienią tego roku.

Z ujawnionych zdjęć można dostrzec, że nowa Astra czerpie wiele wzorców stylistycznych z modelu Mokka. Na przykład centralny element przodu auta jest nawiązaniem do motywu Opel Vizor zastosowanego po raz pierwszy w nowej Mokce.

Z nowym logo marki umieszczonym na przodzie samochodu zintegrowano szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, w tym wyjątkowo wąskie światła główne IntelliLux LED, których kolejna, jeszcze nowocześniejsza wersja zadebiutuje w segmencie aut kompaktowych.

Opel Astra
Pure Panel nowej generacji z całkowicie przeszklonymi wyświetlaczami


Imponująco prezentuje się wnętrze auta. W pełni przeszklony cyfrowy kokpit Pure Panel nowej generacji nawiązuje do jednolitej płaszczyzny Opel Vizor. Najważniejsze informacje są wyświetlane na dwóch panoramicznych i ustawionych w poziomej linii ekranach zwróconych ku kierowcy. Fizyczne przyciski zredukowano do minimum, nadając im formę dopracowanych stylistycznie klawiszy. Wysoką jakość wnętrza podkreślono kształtami, fakturą i materiałami zastosowanymi w nowo zaprojektowanej kierownicy oraz ergonomicznych fotelach, które stały się już znakiem rozpoznawczym marki Opel.

Opel Astra
Z tyłu nowy napis Astra został umieszczony pośrodku mocno ściętej, muskularnej pokrywy bagażnika

 

Napędy:

  • silniki benzynowe 1.2 110KM i 130KM
  • silnik wysokoprężny 1.5 130KM
  • napęd hybrydowy PHEV (hybryda ładowana z gniazdka). Być może w dwóch odmianach, o różnych mocach.

Z wykorzystaniem silnika benzynowego 1.6 może być dostępna usportowiona Astra VI OPC lub GSi z napędem hybrydowym na wszystkie koła o mocy ok. 300KM

Opel Astra
Kompaktowa Astra wyznacza kierunek rozwoju wzornictwa kolejnych osobowych modeli Opla


Nowa generacja modelu Astra, zaprojektowana stylistycznie i technicznie w Rüsselsheim w Niemczech, będzie dostępna jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi Sports Tourer. Samochód kontynuuje ofensywę produktową Opla, przyspieszając jednocześnie tempo elektryfikacji całego portfolio marki. Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku w zakładach w Rüsselsheim.
Nowy Opel powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze jesienią 2021 roku.