Nowe MINI: podróż w klasie premium
Na całym świecie sprzedano ponad 500 tysięcy 5-drzwiowych MINI
01.03.2021

Nowe MINI: podróż w klasie premium

Mały, zwinny i do tego funkcjonalny. Wszystkie te trzy cechy udało się zebrać w jednej ultra nowoczesnej konstrukcji pięciodrzwiowego MINI. W gamie małych samochodów premium MINI, nowy model jest przykładem typowego dla tej marki pomysłowego wykorzystania przestrzeni. Nowa wersja MINI pojawi się na rynku jeszcze w marcu 2021 r.

W nowej wersji świeże akcenty stylistyczne, unikalny dach Multitone, wysokiej klasy dopracowane wnętrze i dodatkowe funkcje sprawiają, że pięciodrzwiowy wariant nadwozia MINI po raz kolejny zyskuje na atrakcyjności. Oprócz efektownej stylistyki nowy 5-o drzwiowy Mini ma większy o 72 mm rozstaw osi w porównaniu z 3-drzwiowym modelem i dłuższe o 160 mm nadwozie.

5-drzwiowe MINI oferuje wszystkie cechy małego samochodu brytyjskiej marki premium, a do tego zdecydowanie wyższy komfort i więcej przestrzeni dla pasażerów i bagażu. Oprócz efektownej stylistyki nowy 5-o drzwiowy Mini ma większy o 72 mm rozstaw osi w porównaniu z 3-drzwiowym MINI i dłuższe o 160 mm. Pasażerowie na tylnej kanapie mają ułatwione wsiadanie dzięki dodatkowym drzwiom z tyłu. Złożenie oparcia tylnej kanapy dzielonego standardowo w proporcjach 60:40 pozwala zwiększyć pojemność bagażnika z 278 do 941 l.

MINI
Nowa koncepcja pojazdu w segmencie małych samochodów pozwoliła MINI trafić ze swoją typową frajdą z jazdy do nowych grup docelowych

 

Odświeżona stylistyka

Z przodu sześciokątna atrapa chłodnicy i okrągłe reflektory będące znakiem rozpoznawczym mają teraz jeszcze bardziej wyrazisty charakter. Reflektory diodowe oferowane są obecnie w wyposażeniu standardowym, podobnie jak diodowe lampy tylne z charakterystycznym motywem flagi Union Jack. Pionowe wloty powietrza zastępują reflektory przeciwmgielne, których funkcję przejęły światła na złą pogodę. Podobnie jak funkcja matrycowa świateł drogowych są one częścią opcjonalnych diodowych reflektorów adaptacyjnych. Również zderzak lakierowany teraz w kolorze karoserii podkreśla nowoczesny wygląd przodu.

Oprócz elementów zewnętrznych Piano Black o rozszerzonym zakresie, nową możliwość indywidualizacji wyglądu 5-drzwiowego MINI daje opcjonalny dach Multitone. Ponieważ został on wydłużony, podobnie jak i rozstaw osi, w porównaniu z 3-drzwiowym MINI, atrakcyjność warstwy kolorystycznej od San Marino Blue z przodu przez Pearly Aqua w środku po Jet Black w tylnej części jest tutaj szczególnie efektowna. Kolejne nakładanie tych trzech kolorów odbywa się w całkowicie maszynowym procesie w brytyjskich zakładach MINI w Oksfordzie. Niemniej jednak zmieniające się warunki zewnętrzne mogą powodować niewielkie odchylenia we wzorze kolorystycznym. Z tego względu każde 5-drzwiowe MINI z dachem Multitone zjeżdża z taśmy jako unikat.

Dach Multitone można łączyć z niemal wszystkimi lakierami oferowanymi w 5-drzwiowym MINI, w tym z nowym lakierem metalizowanym Rooftop Grey. Ten mocny i elegancki odcień szarości lekko wpadający w srebro idealnie uzupełnia błyszczącą spektakularną kolorystykę dachu.

Funkcjonalny i wygodny

Przestronność wnętrza 5-drzwiowego MINI komponuje się z dopracowaną stylistyką kokpitu i nowymi funkcjami komfortu. Centralne otwory wentylacyjne umieszczone w jednej płaszczyźnie z powierzchniami wewnętrznymi oraz nowa stylistyka centralnego zestawu wskaźników, w którym standardowo montowany jest teraz ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cala, podkreślają nowoczesną atmosferę premium. Najważniejsze elementy po stronie kierowcy to opcjonalny wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników oraz oferowana teraz w standardzie skórzana kierownica sportowa z nowymi przyciskami wielofunkcyjnymi. Po raz pierwszy jako wyposażenie dodatkowe dostępne jest także ogrzewanie kierownicy.

MINI
nowa stylistyka centralnego zestawu wskaźników, w którym standardowo montowany jest teraz ekran dotykowy o przekątnej 8,8 calaGrafika centralnego zestawu wskaźników i cyfrowego wyświetlacza kokpitu może zmieniać się w zależności od nastroju. Do wyboru są tryby „Lounge” i „Sport”, każdy o innej kolorystyce. Ustawienia wyświetlaczy można dostosować zarówno do trybów jazdy MINI, jak i łączyć z kolorystyką nowego opcjonalnego oświetlenia ambientowego. Producent zapewnia, że dzięki temu przestronnością i komfortem wnętrza 5-drzwiowego MINI można cieszyć się w niezwykle nastrojowej atmosferze. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 500 tysięcy 5-drzwiowych MINI. W samym tylko 2020 roku 56 tysięcy klientów wybrało właśnie ten model.