Nowa Kona już dostępna w salonach Hyundai
Od momentu premiery do europejskich klientów trafiło ponad 230 000 egzemplarzy Hyundai Kona
09.01.2021

Nowa Kona już dostępna w salonach Hyundai

Hyundai ogłosił wprowadzenie do oferty nowego modelu Kona. Poza zmianą wyglądu najmłodszy z modeli SUV Hyundaia otrzymał także wydajniejsze jednostki napędowe oraz bogatsze wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i łączności. Po raz pierwszy Kona dostępna będzie także w usportowionej wersji N Line.


Od debiutu w 2017 roku, w ciągu zaledwie trzech lat ten miejski SUV szybko zdobywał udział w rynku i stał się jednym z najpopularniejszych modeli Hyundaia w Polsce i Europie. Od momentu premiery do europejskich klientów trafiło ponad 230 000 egzemplarzy, a w ubiegłym roku w Polsce, Kona pomimo pandemii nie tylko zwiększyła swój udział w rynku, ale także uzyskała wzrost sprzedaży.

Hyundai
Kona pomimo pandemii nie tylko zwiększyła swój udział w rynku, ale także uzyskała wzrost sprzedaży

Wydajne silniki benzynowe i hybryda

Nowa Kona dostępne jest z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi 1.0 T-GDI 120 KM oraz 1.6 T-GDI 198KM, a także wersji hybrydowej. Bazowy silnik benzynowy o mocy 120 koni mechanicznych występuje w wariancie z 6-biegową skrzynią manualną (6MT), a także po raz pierwszy z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT), która zapewnia lepszą elastyczność i o 0,5 s szybciej osiąga prędkość 100 km/h. Nowa topowa jednostka rozwija teraz moc 198 koni mechanicznych czyli o 21 KM więcej od poprzednika i umożliwia przyśpieszenie 0-100 km/h w 7,7 s. Silnik ten standardowo łączony jest ze skrzynią 7DCT i napędem na przednią oś, a dla bardziej wymagających Klientów przewidziano również napęd na cztery koła (4WD). Nowe jednostki napędowe zapewniają lepsze osiągi, a także większą wydajność. Emisję CO2 nowych silników oddało się obniżyć od 10 do 18%, natomiast zużycie paliwa w zależności od silnika jest niższe od 0,5 do 1,5 litra. Uzupełnienie gamy stanowi napęd hybrydowy z silnikiem 1.6 GDI o mocy 105 koni mechanicznych i 44-konnym silnikiem elektrycznym, które łącznie dostarczają 141 KM, które trafiają na koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej (6DCT). W odróżnieniu od poprzedniego modelu nie są już oferowane silniki Diesla.

Hyundai
Bazowe wyposażenie zostało wzbogacone m.in. o takie elementy jak system multimedialny z 8” ekranem dotykowym

Szeroki wybór wersji wyposażenia

Nowa Kona dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia – Classic Plus, Comfort, Style i Premium, które oferowane są z atrakcyjnymi pakietami. Ponadto dostępne będą wersje N Line. Classic Plus stanowi wersję podstawową, która z silnikiem 1.0 T-GDI 6MT 2WD 120KM kosztuje 73 900 złotych. W porównaniu do poprzednika bazowe wyposażenie zostało wzbogacone m.in. o takie elementy jak system multimedialny z 8” ekranem dotykowym, cyfrowym radiem DAB i bezprzewodową łącznością Apple Car Play i Android Auto, komputer pokładowy z 4,2” kolorowym wyświetlaczem, kamera cofania z dynamicznymi liniami pomocniczymi, asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z wykrywaniem pieszych, podążanie na pasie ruchu (LFA), system monitorowania tylnej kanapy (RSA), system ratunkowy eCall. Zwieńczenie gamy stanowi kosztująca od 123 400 złotych wersja Premium dostępna wyłącznie z silnikiem 1.6 T-GDI.

Hyundai
Już w wersji podstawowej Classic Plus dostępne są światła do jazdy dziennej LED

Sportowy akcent

Uzupełnienie oferty będą stanowić wersje N Line dostępne już od 112 400 złotych z silnikiem 1.6 T-GDI 7DCT 2WD 198 KM. Wersje N Line wyróżniają innymi nastawami układu kierowniczego i zawieszenia, a także licznymi sportowo stylizowanymi elementami wyglądu, takimi jak nadkola w kolorze nadwozia, dedykowane zderzaki N Line, felgi aluminiowe 18” z dedykowanym wzorem czy też elementy wnętrza z czerwonymi akcentami.Z kolei nowa Kona Hybrid dostępna jest w trzech wariantach. Bazowa wersja Comfort kosztuje 100 500 złotych, wersja Style została wyceniona na 108 500 złotych, a koszt zakupu topowej odmiany Premium to 122 500 złotych.

Nowy Hyundai Kona tak jak wszystkie modele marki objęty jest bezkonkurencyjnymi warunkami gwarancji. Okres ochrony gwarancyjnej oraz bezpłatnej usługi assistance wynosi 5 lat bez limitu kilometrów.