Najszybciej przyspieszający Ford niebawem w Polsce
Mustanga Mach-E GT można naładować od 10 do 80% w około 45 minut
13.09.2021

Najszybciej przyspieszający Ford niebawem w Polsce

Niebawem w polskich salonach Forda pojawi się Mustang Mach-E GT – kolejna wersja całkowicie nowego, elektrycznego SUV-a Forda. Głównymi zaletami elektrycznego Mustanga Mach-E GT są jego parametry. Para silników elektrycznych zapewnia 487 KM mocy i 860 Nm momentu obrotowego. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy. Oznacza to, że Mustang Mach-E GT jest najszybciej przyspieszającym samochodem seryjnym, jaki marka kiedykolwiek oferowała w Europie.


Dzięki akumulatorowi o pojemności 88 kWh na jednym ładowaniu może przejechać nawet do 500 kilometrów. Mustanga Mach-E GT można naładować od 10 do 80% w około 45 minut, a w ciągu dziesięciu minut zasięg może wzrosnąć o 99 kilometrów.

 

Ford Mustang Mach 1

Emocje i komfort jazdy

Standardowe wyposażenie obejmuje adaptacyjne zawieszenie MagneRide (dostrojone specjalnie dla klientów europejskich), sportowy układ hamulcowy Brembo czy opony wyposażone w 20-calowe felgi aluminiowe i opracowane specjalnie dla tego modelu.

 

Ford Mustang Mach 1

Wraz ze stopniowym przełączaniem trybów jazdy od Whisper przez Active do Untamed zwiększa się udział momentu obrotowego przekazywanego na tylne koła. Specyfiką topowego modelu jest tryb Untamed Plus. Oprócz bardziej sportowo zestrojonego układu kierowniczego, ostrzejszej reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia, usztywnionego zawieszenia, symulacji redukcji biegów i wzmocnionej ścieżki dźwiękowej we wnętrzu w trybie Untamed, funkcja Untamed Plus kalibruje układ napędowy w celu zapewnienia stałej mocy i momentu obrotowego w powtarzających się sytuacjach wysokiego zapotrzebowania na moc, w czasie jazdy na torze wyścigowym.

Najnowocześniejsze technologie w standardzie

Wewnątrz na kierowcę czeka 15,5-calowy ekran centralny z najnowszą generacją systemu komunikacji SYNC. Komfortowe wyposażenie uzupełnia system audio B&O z dziesięcioma głośnikami czy bezdotykowe sterowanie klapą 402-litrowego bagażnika. Opcjonalnie samochód może być wyposażony w dach panoramiczny.

 

Ford Mustang Mach 1

Mustang Mach-E GT jest również standardowo wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu, system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek, aktywny asystent parkowania 2.0 oraz system ochrony przed kolizjami z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego.

Pierwsze egzemplarze tego auta trafią do klientów w Polsce na początku 2022 roku. Cena modelu rozpoczyna się od 335 000 zł. Samochód można już zamawiać. (ms)

 

Ford Mustang Mach 1