Nadjeżdża Tucson Plug-in Hybrid
Hyundai Tucson Plug-in Hybrid z zupełnie nowym napędem o łącznej mocy 265 KM
08.12.2020

Nadjeżdża Tucson Plug-in Hybrid

Hyundai ujawnił nowe informacje dotyczące Tucsona Plug-in Hybrid nowej generacji, który zadebiutuje w salonach wiosną 2021 roku. Dzięki uzupełnieniu oferty o napęd hybrydowy plug-in, ten najlepiej sprzedający się SUV Hyundaia oferuje teraz najszerszą gamę zelektryfikowanych układów napędowych w swojej klasie.


Tucson Plug-in Hybrid wyposażono w mocny i wydajny układ napędowy. System oparty jest na silniku 1.6 T-GDi Smartstream połączonym z silnikiem elektrycznym o mocy 66,9 kW i maksymalnym momencie obrotowym 304 Nm. Łącznie silnik benzynowy i silnik elektryczny zapewniają maksymalną moc 265 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Za dostarczanie prądu odpowiada akumulator litowo-polimerowym o pojemności 13,8 kWh. System współpracuje z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (6AT) sterowaną za pomocą przycisków i napędem na cztery koła, który jest standardem. Wersja Plug-in Hybrid jest również wyposażona w system Active Air Flap, który steruje otwarciem wlotów powietrza w zależności od temperatury płynu chłodzącego, prędkości pojazdu oraz innych czynników. Celem systemu jest zminimalizowanie oporu powietrza i redukcja zużycia paliwa.

Przestronne wnętrze


Dzięki sprytnemu umieszczeniu akumulatora, Tucson Plug-in Hybrid oferuje dużą przestrzeń w komfortowym wnętrzu. Pasażerowie z tyłu mogą cieszyć się 955 mm miejsca na nogi. Natomiast przestrzeń bagażowa została zwiększona w porównaniu z poprzednim Tucsonem, oferując łącznie 558 litrów, przy złożonych siedzeniach 1737 litrów.

Na różnorodne drogi i nawierzchnie

Jak przystało na prawdziwego SUV-a, napęd na cztery koła (4WD) jest standardowym wyposażeniem wersji Plug-in Hybrid. Tucson nowej generacji jest wyposażony w technologię napędu na cztery koła Hyundai HTRAC i selektor trybu terenowego zapewniający bezpieczną jazdę w trudnym terenie. HTRAC rozdziela moc napędową na przednie i tylne koła w zależności od warunków drogowych i stanu nawierzchni. Selektor trybu terenowego dopasowuje moc, moment obrotowy i siłę hamowania w zależności od warunków drogowych wybranych przez kierowcę. Opcjonalne elektronicznie sterowane zawieszenie (ECS) wykorzystuje technologię adaptacyjnego tłumienia, aby zapewnić odpowiednie właściwości jezdne w zależności od sytuacji i preferencji kierowcy. ECS stale, automatycznie kontroluje amortyzatory, aby zmaksymalizować komfort jazdy i osiągi. Kierowcy mogą również dostosować charakterystykę działania ECS i układu kierowniczego, wybierając tryb Eco lub Sport.

Inteligentny bohater o wyjątkowej konstrukcji

Podobnie jak w przypadku innych wariantów napędowych Tucsona nowej generacji, hybryda plug-in wyróżnia się progresywnym designem, łączącym ostre linie, kąty i kształty, a także charakterystycznymi parametrycznymi ukrytymi światłami. Liczne technologie zorientowane na człowieka zapewniają intuicyjną obsługę, w tym 10,25-calowe cyfrowe zegary i 10,25-calowy ekran systemu multimediów z łącznością Hyundai Bluelink. Użytkownicy aplikacji Bluelink mogą również sprawdzić poziom naładowania akumulatora wersji Plug-in Hybrid i zarządzać ustawieniami ładowania za pośrednictwem smartfona.

Tucson Nowej Generacji posiada liczne systemy wspomagania kierowcy i wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa czynnego. Asystentem zdalnego parkowania (RSPA) pomaga kierowcom podczas parkowania i wyjeżdżania, automatycznie przesuwając pojazd do przodu i do tyłu, nawet jeśli kierowca znajduje się poza samochodem. Asystent jazdy autostradowej (HDA) reguluje prędkość samochodu i utrzymuje jego odległość od innych pojazdów z przodu, a także trzyma się na wybranym pasie ruchu i dopasowuje prędkość do zakrętów. Asystent zapobiegania kolizjom podczas parkowania (PCA-R), dostępny wyłącznie w wersji Plug-in Hybrid, pomaga zapobiegać kolizjom z przeszkodami z tyłu podczas cofania przy niskich prędkościach. System emituje dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia oraz aktywuje hamulce, gdy zajdzie potrzeba. Wiele innych funkcji i systemów bezpieczeństwa przyczynia się do poprawy widoczności, chroniąc pasażerów oraz zapobiegając kolizjom.

Hyundai Tucson


Hyundai Tucson Plug-in Hybrid będzie dostępny w Europie od wiosny 2021 roku. (ww)