MINI Cooper w roli mini kampera
MINI Cooper SE Countryman ALL4 i MINI Cooper SE wjeżdżają na kemping

MINI Cooper w roli mini kampera

MINI Cooper SE Countryman ALL4 i MINI Cooper SE to dwie wersje tego sympatycznego samochodu, które mają możliwość wykorzystania bagażnika i systemu do montażu namiotu dachowego. Pojazdy są dostępne zarówno w wersji hybrydowej jak i elektrycznej.


MINI Cooper SE Countryman ALL4 wyposażony został w napęd hybrydowy plug-in o mocy 162 kW. Auto zużywa w cyklu mieszanym 1,7–1,9 litrów paliwa na 100 km, natomiast zużycie energii w tym samym cyklu wynosi 14,8 –15,5 kWh/100 km. Zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 59 km. Emisja CO2 w cyklu mieszanym wynosi 39 – 44 g/km. Pojazd posiada pięć siedzeń, a pojemność bagażnika wynosi od 405 do 1275 litrów.

Z kolei MINI Cooper SE posiada napęd elektryczny o mocy 135 kW. Samochód zużywa w cyklu mieszanym 15,2–17,6 kWh/100 km. Od 0 do 100 km przyspiesza w 7,3 sekundy.
Zasięg - w zależności od stylu jazdy i warunków atmosferycznych - od 200 do 230 km. Bagażnik po złożeniu oparcia tylnej kanapy można zwiększyć z 211 do 731 litrów.

MINI
Miejsce do wypoczynku można rozstawić na wysokości dachu w ciągu kilku sekund. Po otwarciu zapięć zabezpieczających na obudowie górna część namiotu jest automatycznie podnoszona przez sprężyny gazowe. Równie szybko można wspiąć się po ośmiu szczeblach rozkładanej aluminiowej drabiny. Wewnątrz namiotu do dyspozycji są dwa wygodne miejsca do spania


Oba modele wyposażone są w systemy bagażników z gamy akcesoriów programu MINI Original;
w relingi oraz namiot dachowy. Namiot taki można rozstawić w ciągu kilku sekund. W jego we wnętrzu są dwa miejsca. Jak na kampera przystało, pojazd można również wyposażyć w przenośny ekspres do kawy.

Zdaniem wielu to wszechstronne auto w pełni zasługuje na miano kampera.