MINI Cooper E: gokartowe właściwości jezdne
Sylwetkę pojazdu charakteryzują typowe dla MINI proporcje
27.02.2024

MINI Cooper E: gokartowe właściwości jezdne

Na rynek trafia podstawowy, w pełni elektryczny model MINI. Imponuje wydajnym napędem elektrycznym, wygodą w kokpicie i niewielkim promieniem zawracania.MINI Cooper E jest dostępny w czterech liniach stylistycznych. Classic Trim oferuje nowe kolory lakieru i kontrastujący dach. Charakter kultowego trzydrzwiowego MINI szczególnie wyraziście prezentuje się w kolorze Sunny Side Yellow z kontrastującym dachem i białymi lusterkami.

MINI Cooper E

W linii Classic Trim powierzchnie kokpitu pokryte są dwukolorową czarno-niebieską dzianiną, która tworzy stylowy kontrast z wysokiej jakości tapicerką ze sztucznej skóry Vescin, która dostępna jest w kolorze szarym lub czarnym z perforowanym wzorem w pepitkę.

MINI Cooper E

Frajda z jazdy i szybkie ładowanie.

Doskonale leżącej w dłoniach kierownicy zapewnia bezpośredniość i maksymalnie emocjonujące prowadzenie. Większy rozstaw kół i osi optymalizują dynamikę w wymagających sytuacjach podczas jazdy. Natychmiastowe dostarczanie mocy przez silnik elektryczny do maksimum zwiększa typowe dla marki gokartowe właściwości jezdne.

MINI Cooper E


Akumulator MINI Cooper E (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,3 – 13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) o pojemności 40,7 kWh pozwala osiągnąć zasięg 305 km w cyklu testowym WLTP.

MINI Cooper E


W trasie 28 minut ładowania z mocą 75 kW wystarcza, aby naładować akumulator MINI Cooper E z 10 do 80%. Napęd elektryczny o mocy 135 kW / 184 KM dostarcza w dowolnej chwili maksymalny moment obrotowy 290 Nm i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w jedyne 7,3 s.

MINI Cooper E

Charakterystyczny wygląd

Sylwetkę pojazdu charakteryzują typowe dla MINI proporcje. Kompaktowe wymiary ułatwiają prowadzenie i znalezienie miejsca parkingowego. Z przodu okrągłe reflektory MINI i ośmiokątny grill przedni tworzą charakterystyczną twarz MINI. Dzięki unikalnym sygnaturom świetlnym reflektory diodowe podkreślają oryginalny wygląd MINI Coopera E. Koła w rozmiarze od 16 do 18 cali dostępne są w różnych zoptymalizowanych aerodynamicznie wzorach.

MINI Cooper E (Foto: mat. prasowe/ MINI)

Większy komfort i bezpieczeństwo

Aktywny regulator prędkości kontroluje odstęp od poprzedzającego pojazdu i stale monitoruje drogę, odpowiednio wcześniej rozpoznając potencjalnie niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym. Asystent parkowania automatycznie rozpoznaje miejsca parkingowe i po naciśnięciu przycisku automatycznie parkuje samochód. (ms)