Mercedes-Benz kl. T: dla rodzin i aktywnie wypoczywających
Nowa Klasa T to komfortowy i wszechstronny pojazd dla rodzin i entuzjastów aktywnego wypoczynku
30.04.2022

Mercedes-Benz kl. T: dla rodzin i aktywnie wypoczywających

Wraz z nową klasą T Mercedes-Benz wprowadza komfort klasy premium do segmentu prywatnych małych vanów. Jak twierdzi producent, ten całkowicie nowy model łączy w sobie wielofunkcyjność i ogromną przestrzeń z wysokiej klasy wyposażeniem.


Design tego auta wyróżnia się wyważonymi proporcjami. Standardowa chromowana osłona chłodnicy oraz obudowy lusterek zewnętrznych, klamki drzwi i przedni zderzak w kolorze nadwozia nadają klasie T charakter premium.

Mercedes Benz

Ten mały van łączy kompaktowe wymiary zewnętrzne ze sporą ilością miejsca w środku. Pięciomiejscowy samochód T ma 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości. Wkrótce pojawi się też wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami.

Mercedes Benz


Walory załadunkowe

Kolejna zaleta klasy T to niski, na poziomie zaledwie 561 mm, próg załadunkowy, który ułatwia załadunek ciężkich przedmiotów. Ponadto szeroko otwierane drzwi przesuwne po obu stronach pojazdu umożliwiają wygodny dostęp do części pasażerskiej. Pozwala to na szybkie i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu w wąskich uliczkach i na ciasnych parkingach, a także możliwość załadunku z trzech stron, w tym przez otwarcie tylnej klapy. Drzwi przesuwne zapewniają otwór o szerokości 614 mm i wysokości 1059 mm. Tylna kanapa składa się standardowo, tworząc z podłogą bagażnika praktycznie płaską przestrzeń ładunkową.

Mercedes Benz


Mały ale jak kompaktowy

Klasa T Mercedes-Benz wnosi do segmentu małych vanów zupełnie nowy, wysokiej jakości wygląd. Dorównuje on odnoszącej sukcesy rodzinie samochodów kompaktowych. Już standardowa specyfikacja wyposażenia obejmuje: system informacyjno-rozrywkowy MBUX z 7-calowym ekranem dotykowym i integracją ze smartfonem, wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami Touch Control, klimatyzację, KEYLESS Start, 5,5-calowy kolorowy wyświetlacz z zestawem wskaźników, fotel kierowcy z regulacją wysokości, zamykany schowek na rękawiczki, pokrywę bagażnika i kieszenie na oparciach przednich siedzeń.

Mercedes Benz

Klasa T jest już fabrycznie przygotowana do korzystania z wielu usług cyfrowych Mercedes me connect. Należą do nich usługi zdalne, takie jak sprawdzanie statusu pojazdu lub blokowanie i odblokowywanie drzwi. Równie praktyczna jest nawigacja z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i komunikacja car-to-X, dzięki którym klienci dysponują podczas jazdy aktualnymi danymi.

Mercedes Benz


Liczne systemy wspomagania

W kwestii bezpieczeństwa, nowa klasa T ma również wiele do zaoferowania. Liczne systemy wspomagające jazdę są dostępne w standardzie, w tym system ostrzegania o utracie ciśnienia w oponach i telefon alarmowy Mercedes-Benz. W wersji standardowej znalazły się też: wspomaganie ruszania pod górę, asystent bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu ATTENTION ASSIST, Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań, Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, Asystent martwego pola i Asystent limitu prędkości. Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy jest dostępny jako opcja i obejmuje dodatkowo system utrzymania odległości DISTRONIC (dostępny jako opcja również osobno) i Aktywnego asystenta układu kierowniczego [3]. . W celu ochrony pasażerów standardowo zainstalowanych jest łącznie siedem poduszek powietrznych.

Mercedes Benz

Oszczędne silniki

W momencie wprowadzenia na rynek dostępny będzie jeden silnik wysokoprężny i jeden benzynowy, każdy w dwóch klasach mocy. Czterocylindrowe silniki wyróżniają się dużą siłą uciągu, nawet w niskim zakresie obrotów, a także zoptymalizowanymi wartościami zużycia. Aby zapewnić jeszcze lepsze przyspieszenie, na przykład podczas wyprzedzania, model z silnikiem wysokoprężnym o mocy 85 kW jest wyposażony w funkcję overpower i overtorque. Dzięki temu na krótko można uzyskać do 89 kW mocy i 295 Nm momentu obrotowego. Wszystkie silniki są połączone z funkcją ECO Start/Stop. Oprócz sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, dwa modele wysokoprężne i mocniejszy z dwóch modeli benzynowych są również dostępne z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT). (ms)