Mazda CX-5 znacząco zmodernizowana
Dilerzy w Polsce przyjmują już zamówienia na Mazdę CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r
20.09.2021

Mazda CX-5 znacząco zmodernizowana

Znacząco zmodernizowany SUV Mazda CX-5 wejdzie do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku. Auto będzie wyposażone m. in, w wybór trybu jazdy off-road w wersjach z napędem obu osi.


Tryb off-road sprawia, że prowadzenie na nieutwardzonych i śliskich nawierzchniach staje się pewniejsze. Samochód bazuje na kolejnej generacji architektury Skyactiv-Vehicle, dzięki której udoskonalona została konstrukcja nadwozia, zawieszenie i fotele w celu zwiększenia komfortu podróżowania i zmniejszenia zmęczenia kierowcy oraz pasażerów. Poziom hałasu podczas jazdy został również znacznie zredukowany.

Mazda CX-5

Przód tej wersji wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, nowym, bardziej trójwymiarowym grillem i charakterystycznym kształtem skrzydła. Zmieniono również kształt przednich i tylnych lamp.

Dwie nowe wersje Mazdy CX-5

Dwie nowe wersje specjalne różnią się od siebie w wyraźny sposób. Linia Newground charakteryzuje się srebrnym wykończeniem zderzaka przedniego i tylnego oraz listew drzwiowych, czarnymi obudowami lusterek, zielonymi akcentami kolorystycznymi w przednim grillu oraz 17 lub 19-calowymi felgami. We wnętrzu znajduje się zamszowa tapicerka wykończona zieloną nicią i obudowami kratek wentylacji w tym samym kolorze.

Mazda CX-5

Z kolei wersja Homura ma sportowe, błyszcząc czarne wykończenie przedniego grilla, charakterystyczną dolną część zderzaka, nadkola, listwy drzwiowe i lusterka. 19-calowe felgi aluminiowe pokryte są czarnym lakierem metalicznym, a wlot powietrza ma czerwone akcenty. Czerwone przeszycia zdobią czarne skórzane fotele, kierownicę, dźwignię zmiany biegów i panele boczne drzwi.

Ułatwienia we wnętrzu japońskiego SUV-a

We wnętrzu tego auta znajduje się teraz moduł bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego w standardzie Qi, umieszczony w konsoli środkowej. Dwuczęściowa płyta podłogowa przestrzeni bagażowej i próg załadunkowy bagażnika znajdują się na tym samym poziomie, co ułatwia wkładanie przedmiotów. Wersja Newground wyposażona jest również w wykładzinę bagażnika z powłoką odporną na zabrudzenie po jednej stronie do przewożenia mokrych lub brudnych przedmiotów.

Mazda CX-5

Gama systemów bezpieczeństwa i-Activsense w udoskonalonej Maździe CX-5 obejmuje teraz system wspomagający jazdę w korku CTS (Cruising & Traffic Support). CTS pomaga ograniczyć zmęczenie kierowcy, wspomagając operowanie pedałem gazu, hamulca i kierownicą podczas jazdy w korku. Wreszcie, przednie matrycowe reflektory LED (ALH) również zostały zmodyfikowane w celu zapewnienia lepszej kontroli nad strumieniem światła.

Dilerzy w Polsce przyjmują już zamówienia na Mazdę CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. Cena zaczyna się od 120 900 zł. (ms)