Mazda CX-5 2021: Lepsza komunikacja, lepsza jazda
CX-5 wyznaczył nowe standardy, zmieniając postrzeganie tego, jak atrakcyjnym pojazdem może być kompaktowy SUV
25.01.2021

Mazda CX-5 2021: Lepsza komunikacja, lepsza jazda

Odnowiona wersja popularnego SUV-a Mazdy CX-5 jest już w sprzedaży w całej Europie. Model CX-5 2021 jest również dostępny w specjalnej, limitowanej edycji „Homura” z okazji setnej rocznicy marki.


Poddana kuracji odmładzającej Mazda CX-5 2021 została wyposażona w ulepszoną technologię Human Machine Interface (HMI), która zapewnia większą wygodę, spokój i bezpieczeństwo. Zmodernizowany silnik i skrzynia biegów zapewniają bardziej ergonomiczną jazdę oraz redukcję emisji CO2.

Ulepszony system HMI łączy w sobie szybszy i wyraźniejszy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 10,25 cala i jeszcze bardziej intuicyjną obsługę sterownika Commander z rozszerzoną gamą usług obsługiwanych przez najnowszą aplikację MyMazda. Liczne funkcje obejmują zdalne zamykanie drzwi, wyszukiwarkę pojazdu, zdalne programowanie miejsc docelowych nawigacji, raportowanie stanu pojazdu, kontakt z dilerem. Ponadto, aplikacja MyMazda oferuje usługi concierge, np. prośbę o rezerwację serwisu, pomoc drogową i alert bezpieczeństwa.

Mazda CX-5
Użytkownicy CX-5 mają do dyspozycji najnowszą wersję aplikacji MyMazda


Ulepszenia w układzie napędowym obejmują zoptymalizowane działanie pedału przyspieszenia, co ma pozytywny wpływ na kontrolę pojazdu, szybszą reakcję silnika na ruchy przepustnicy i sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów oraz redukcję emisji CO2 . Ponadto silnik wysokoprężny Skyactiv-D 2.2 o mocy 184 KM jest w tym modelu po raz pierwszy oferowany z napędem na przednie koła.
Wprowadzenie specjalnej edycji „Homura”, co po japońsku oznacza ogień lub płomień znajduje odzwierciedlenie w unikalnych czarnych detalach zewnętrznych i wewnętrznych, wykonanej na zamówienie tapicerce z czerwonymi przeszyciami i 19-calowych felgach aluminiowych.
Kolorystyka limitowanej edycji CX-5 100th Anniversary zainspirowana pierwszym samochodem osobowym Mazdy - R360 Coupe, obejmuje perłową farbę w kolorze śnieżnobiałym, który kontrastuje z bordową wykładziną wewnętrzną i skórzanymi siedzeniami oraz logo Mazdy z okazji 100. rocznicy.

Mazda CX-5
Silnik wysokoprężny Skyactiv-D 2.2 o mocy 184 KM jest w tym modelu po raz pierwszy oferowany z napędem na przednie koła


Wprowadzony na rynek w 2012 roku oryginalny CX-5 był pierwszą Mazdą, w której zastosowano zarówno stylistykę Kodo, jak i technologię Skyactiv. Model ten wyznaczył nowe dynamiczne standardy, zmieniając postrzeganie tego, jak atrakcyjnym pojazdem może być kompaktowy SUV. Kolejne aktualizacje i udoskonalenia spowodowały, że CX-5 stał się podstawowym modelem, stanowiącym około 35% rocznej sprzedaży japońskiej marki. Do tej pory w Europie sprzedano 490 870 egzemplarzy CX-5, a łącznie około 3 190 000 w 130 krajach na całym świecie. Nadal CX-5 pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem Mazdy.