Limitowane wersje BMW X5, X6 i X7 – luksusowe i komfortowe
Centralnym punktem edycji Black Vermilion jest współgranie kolorów czarnego i czerwonego
18.07.2021

Limitowane wersje BMW X5, X6 i X7 – luksusowe i komfortowe

Luksusowa niemiecka marka BMW co i raz uatrakcyjnia swoją ofertę. Ostatnio trafiły na rynek limitowane edycje BMW X5 i BMW X6 Black Vermilion oraz limitowana edycja BMW X7 w metalizowanym kolorze Frozen Black.


Wszystkie trzy wersje modeli wchodzą do sprzedaży ze wszystkimi silnikami dostępnymi dla każdego z ich oryginalnych modeli. Można je zamawiać począwszy od sierpnia 2021 r. Ceny w Niemczech zaczynają się od 93 200 euro za BMW X5 Black Vermilion, 100 700 euro za BMW X6 Black Vermilion i 108 700 euro za BMW X7 w metalizowanym kolorze Frozen Black (każdy z 19% podatkiem od sprzedaży).

BMW


Centralnym punktem edycji Black Vermilion jest współgranie kolorów czarnego i czerwonego. Na przykład podwójna atrapa chłodnicy BMW z charakterystycznymi dla danego modelu czerwonymi paskami skutecznie kontrastuje ze specjalnym lakierem BMW Individual w kolorze mroźnej czerni. W BMW X6 Black Vermilion ta wizualna atrakcja jest wyrażona w szczególnie imponujący sposób w połączeniu z atrapą chłodnicy Iconic Glow. Reflektory M Shadow Line ze światłem laserowym BMW, w tym oświetlenie akcentujące z niebieskim znakiem X, dopełniają charakterystyczny wygląd przodu. Ponadto na zewnątrz pakiet M Sport podkreśla dynamiczny charakter edycji BMW X5 i X6 Black Vermilion. Obejmuje ona między innymi specyficzne spojlery przednie i tylne oraz błyszczącą linię M Shadow Line z rozszerzonymi opcjami.

BMW


We wnętrzu BMW X5 i BMW X6 Black Vermilion szklana aplikacja Crafted Clarity na kontrolerze iDrive, automatyczny przełącznik biegów i przycisk Start/Stop, a także listwy wewnętrzne BMW Individual Fineline Black z aluminiowymi wstawkami to dodatkowe wyrafinowane akcenty. Pełna tapicerka BMW Individual ze skóry Merino w kolorze czarnym jest dodatkowo wzbogacona charakterystycznymi dla tej edycji czerwonymi, kontrastującymi szwami zarówno na fotelu kierowcy, jak i na przednim siedzeniu pasażera. Wewnątrz BMW X5 Black Vermilion czerwone akcenty znajdują się również na tylnych siedzeniach.

BMW


Podobnie jak edycje Black Vermilion, nowe BMW X7 ma również specjalny lakier metalizowany BMW Individual w kolorze mroźnej czerni, bez detali w kontrastowym kolorze. Zaciski hamulcowe BMW M Sport w 22-calowych obręczach kół BMW Individual Y Spoke 758 I w kolorze matowym Orbit Grey są lakierowane na wysoki połysk. W połączeniu z pakietem sportowym M i pakietem M High Gloss Shadow Line z rozszerzonymi opcjami, to właśnie ta powściągliwość kolorystyczna sprawia, że siedmiomiejscowy samochód o długości 5,15 m i szerokości ponad 2 m wygląda jeszcze bardziej imponująco. (ms)