Land Rover Defender 130 dla królowej Elżbiety z okazji jubileuszu
Każdy Defender 130 jest standardowo wyposażony w system inteligentnego napędu na wszystkie koła (iAWD)
05.06.2022

Land Rover Defender 130 dla królowej Elżbiety z okazji jubileuszu

Dla uczczenia obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety, Land Rover podaruje Jej Wysokości oraz Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi specjalnie zamówionego Defendera 130. Inżynierowie Land Rovera będą współpracować z reprezentantami tej organizacji charytatywnej, której patronką jest królowa Elżbieta, w celu zaadaptowania Defendera 130 przed jego wyruszeniem na służbę.


Nową wersję Defendera wyróżnia cała gama ulepszeń technologii oraz designu w środku i na zewnątrz.

Defender 130
Defender 130

Wygląd zewnętrzny

Kultowa sylwetka auta została wydłużona z tyłu o 340 mm, aby zapewnić więcej miejsca wewnątrz, we wszystkich trzech rzędach. Inżynierowie Land Rovera opracowali subtelne podwyższenie tyłu nawiązujące kształtem do łodzi, które jednocześnie maksymalizuje właściwości terenowe, jakich klienci oczekują od Defendera, zapewniając kąt zejścia 28,5 stopnia.
Dostęp do obszernej przestrzeni ładunkowej pozostał niezmieniony, a na koło zapasowe można założyć twardą osłonę w kolorze nadwozia.

Przestronne wnętrze

Land Rover wprowadza w tej wersji auta rozszerzone opcje kolorystyczne i materiałowe dla klientów poszukujących bardziej wyrafinowanych wrażeń. Dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak podgrzewane fotele, wyściełane podłokietniki, schowki i gniazdo USB-C do ładowania urządzeń w podróży zapewniają pasażerom wygodę w trzecim rzędzie.

Defender 130
Defender 130

Duże okna zapewniają doskonałą widoczność we wszystkich trzech rzędach siedzeń, a standardowo montowany panoramiczny dach przesuwany, uzupełniony o drugi taki dach nad trzecim rzędem, sprawia, że wnętrze jest jasne i przestronne dla wszystkich. Dodatkowy komfort zapewnia wentylacja dla każdego z rzędów, a kanały wentylacyjne zapewniają większą wydajność ogrzewania i klimatyzacji dzięki opcjonalnej czterostrefowej klimatyzacji dostępnej wyłącznie w Defenderze 130.

Defender 130
Defender 130

Z przodu Defender 130 jest standardowo wyposażony w większy ekran dotykowy Pivi Pro o przekątnej 11,4 cala umożliwiając lepszą kontrolę nad podstawowymi funkcjami pojazdu za pomocą wyraźnego i intuicyjnego wyświetlacza. I

Wydajne układy napędowe

Defender 130 jest dostępny z wyborem mocnych i wydajnych silników Ingenium, w tym sześciocylindrowymi benzynowymi P300 i P400 w technologii mild-hybrid oraz wysokoprężnymi sześciocylindrowymi D250 i D300. Technologia Mild-Hybrid Electric Vehicle (MHEV) tworzy podstawę sześciocylindrowych układów napędowych Land Rovera Ingenium, zapewniając płynne reakcje oraz zwiększoną oszczędność paliwa.

Defender 130
Defender 130

P300 zapewnia swobodną jazdę dzięki swojemu 3-litrowemu, sześciocylindrowemu silnikowi Ingenium i przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 7,5 sekundy. P400 osiąga od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy z pełną mocą i wyrafinowaniem.

Defender 130
Defender 130

Silniki wysokoprężne Ingenium zapewniają lepsze dostarczanie momentu obrotowego, płynne reakcje i oszczędność paliwa wraz z przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy dla modelu D300. D250 również zapewnia dobre osiągi dzięki mocy 250 KM i momentowi obrotowemu 600 Nm z sześciocylindrowego układu napędowego i jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 8,9 sekundy.

Każdy Defender 130 jest standardowo wyposażony w system inteligentnego napędu na wszystkie koła (iAWD) oraz ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów ZF. (ms)