Kia Sportage w nowej odsłonie
Nowa Kia Sportage
08.06.2021

Kia Sportage w nowej odsłonie

Kia Corporation ujawniła dziś oficjalne zdjęcia nowego SUV-a Sportage piątej generacji. Model ten jest wynikiem współpracy światowej sieci projektantów Kia w Korei, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Kia Sportage, po raz pierwszy w 28-letniej historii tego modelu, będzie miała wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie.


Zaprezentowana na początku bieżącego roku nowa filozofia projektowania Kia – Opposites United – spotkała się z wielkim uznaniem społeczności projektantów. Stylistyka ta jest rdzeniem zupełnie nowego, piątej generacji modelu Sportage, wpływając na każdy aspekt jego wyglądu i charakteru. Nadwozie koreańskiego SUV-a rzuca wyzwanie normom projektowym i przenosi tożsamość Sportage na następną generację, jednocześnie kontynuując linię bogatego dziedzictwa marki.

Kia Sportage
Profil nowego Sportage pozostaje wierny swojemu sportowemu DNA


Jako pierwszy w gamie Sportage, w nowym modelu dostępny jest teraz czarny dach – w innym kolorze niż karoseria, który podkreśla sportowy profil i podkreśla dynamiczny architektonicznie słupek C, który obejmuje zrekonstruowany wygląd. Dodanie chromowanej linii bocznej wznosi się na tył nowego Sportage i na słupek D, tworząc harmonijne linie z tylnym spojlerem, co dodatkowo podkreśla sportowy rodowód samochodu. Wnętrze zupełnie nowego Sportage wyróżnia się wykorzystaniem szeregu nowych technologii i systemów bezpieczeństwa m.in. zakrzywiony wyświetlacz ze smukłym panelem dotykowym.

Po raz pierwszy w historii Sportage, w gamie znajdzie się model X-Line, wyposażony w inny zderzak, dodatkowe progi boczne i zakrzywione relingi na dachu. We wnętrzu do wyboru będzie tapicerka siedzeń w kolorze czarnym lub zielonym z eleganckim pikowaniem oraz inne elementy zarezerwowane tylko dla tej wersji.

W związku z prezentacją nowego Sportage w tym roku, więcej szczegółów technicznych na jego temat zostanie opublikowane w najbliższych tygodniach.