Kia K4 – interesujący design nowego kompaktowego sedana marki
Kia K4 przed światową premierą
25.03.2024

Kia K4 – interesujący design nowego kompaktowego sedana marki

Kia ujawniła zdjęcia nadwozia i wnętrza kompaktowego sedana K4, którego światowa premiera odbędzie się 27 marca 2024 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.Oto jak producent opisuje zalety tego samochodu.

Kia K4

Nowoczesny kształt nadwozia

Styliści marki Kia stworzyli nowoczesny i niepowtarzalny kształt nadwozia tego auta, wykorzystując połączenie logicznie ułożonych kwadratów w pozornie nielogiczny sposób, co projektanci nadwozia nazywają „Twist Logic”. Przepływ światła pomiędzy na przemian ułożonymi kwadratami podkreśla kształt, który przebiega przez całe nadwozie. To przełomowe podejście do projektowania jest widoczne zwłaszcza wtedy, gdy na K4 patrzy się z profilu.

Widziana z przodu Kia K4 od razu zwraca uwagę. Pionowe reflektory, umieszczone na skrajnych krawędziach przodu, podkreślają szerokość nadwozia, podczas gdy światła do jazdy dziennej łączą się z poziomymi chromowanymi listwami, aby jeszcze bardziej podkreślić wyrafinowany wygląd K4.
Patrząc na sedana od tyłu - pionowe lampy, umieszczone na skrajach nadwozia, przebiegają w dół w stronę szerokiego zderzaka. Dyfuzor wbudowany w zderzak dopełnia całości jako mocny, graficzny detal.

Kia K4

Wnętrze to połączenie innowacyjnej technologii i wyjątkowego komfortu

Zamiast tradycyjnego układu ekranów i elementów sterujących skierowanych w stronę kierowcy, wnętrze izoluje kierowcę od pasażera za pomocą śmiałego podziału graficznego. Podział ten wyraźnie oddziela dwie przestrzenie – kokpit kierowcy, który ma charakter techniczny od kabiny pasażerskiej, która jest wygodna. Kontrastowe elementy techniczne kokpitu dla kierowcy z elementami zapewniającymi komfort dla pasażera zapewniają idealną równowagę między racjonalnością a emocjami.

Kia K4 (Foto: mat. prasowe KIA)


Pasażerowie mogą wybierać spośród wielu opcji oświetlenia. Na tablicy rozdzielczej dominuje duży centralny ekran i elegancko zaprojektowana konsola środkowa, jeszcze bardziej podkreślająca podział między kierowcą i pasażerem. Klasyczne przyciski i elementy sterujące ograniczono do minimum, a obrotowy kontroler umożliwia szybką i intuicyjną interakcję z funkcjami samochodu. Poniżej znajdują się cztery przyciski, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją. (ms)