Hyundai Elantra: prestiż w dobrej cenie
Nowa, siódmej generacji Elantra dostępna na rynku od 2020 roku
07.09.2022

Hyundai Elantra: prestiż w dobrej cenie

Hyundai Elantra to już siódma generacja modelu, który dzięki dynamicznej i eleganckiej sylwetce oraz atrakcyjnym elementom wyposażenia ma jeszcze bardziej umocnić globalną popularność koreańskiego sedana.


Zaprojektowany w oparciu o najnowsze technologie Hyundai Elantra, czerpie z długiej tradycji modelu, a jednocześnie wyznacza nowe standardy w klasie kompaktowych sedanów. Siódma generacja modelu Elantra oparta na nowej platformie cechuje się większym rozstawem osi, szerszym nadwoziem i niżej poprowadzoną linią dachu, co przekłada się na efektowny design, lepsze osiągi, komfort jazdy a także mniejsze zużycie paliwa.

NowoczesnaFlota
Hyundai Elantra w wersji wyposażenia Executive


Koreański sedan jest dostępny w polskich salonach z jednym benzynowym silnikiem wolnossącym 1,6 MPI o mocy 123 KM z manualną skrzynią biegów i opcjonalnie automatem CVT. Wyposażenie można wybrać z trzech pakietów: Modern, Smart, Executive.

Redakcja testowała model wyposażony w silnik 1.6MPI z manualną skrzynią biegów i najwyższym pakietem wyposażenia Executive. Nowa Elantra dostępna na rynku od 2020 roku wyróżnia się nie tylko efektownie poprawioną stylistyką nadwozia ale również szeregiem rozwiązań związanych z wygodą i bezpieczeństwem.

NowoczesnaFlota
Hyundai Elantra w wersji wyposażenia Executive


Wnętrze sedana jest przestronne i funkcjonalne, zaś elementy wyposażenia są dobrze spasowane. Nowa deska rozdzielcza z 10,25” ekranem dotykowym obsługuje system Apple Car Play oraz Android Auto, zaś cyfrowe zegary mają cztery tryby wyświetlania. Pomimo cyfryzacji kokpitu pozostawiono manualne przyciski i pokrętła do najczęściej używanych funkcji ( m.in. klimatyzacja, głośność radioodbiornika). Fotel kierowcy ze zintegrowanym systemem zapamiętywania (IMS) daje maksimum komfortu kierującemu. Podobnie wygodnie mogą podróżować pasażerowie tylnej kanapy.

NowoczesnaFlota
Hyundai Elantra w wersji wyposażenia Executive


Wykorzystane nowoczesne rozwiązania, takie jak system wykrywania martwego pola (BSD) czy system ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA), zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Wybierając się w dłuższą podróż do 474 l bagażnika zmieścimy potrzebne bagaże. Pewnym mankamentem są zawiasy wnikające do wnętrza luku. Trzeba też uważać aby nie uderzyć głową o krawędź nisko podniesionej klapy bagażnika.

NowoczesnaFlota
Hyundai Elantra w wersji wyposażenia Executive


Auto prowadzi się przyjemnie ale utrzymanie dynamiki jazdy wymaga od kierowcy częstego sięgania do dźwigni zmiany biegów i redukcji przełożenia. Wnętrze Elantry zaskakuje dobrym wyciszeniem. Spalanie w cyklu miejskim oscylowało na poziomie 7,4 l 100/km, natomiast na trasie schodziło nawet do 6,7 l/100 km.
Ceny Hyundaia Elantra wydają się atrakcyjne, bowiem zaczynają się od 84 900 złotych w wersji Modern, natomiast w najbogatszej wersji Executive sięgają 124 400 zł.