Gladiator czyli powrót Jeepa do pikapów
Nowy Gladiator to wszechstronny pikap z DNA Jeepa Wranglera
04.03.2021

Gladiator czyli powrót Jeepa do pikapów

Marka Jeep wprowadza na europejskie rynki nowego pikapa o nazwie Gladiator. Tym samym po wielu latach powraca ona do tego interesującego segmentu.

Nowy Gladiator to wszechstronny pikap z DNA Jeepa Wranglera. Jednocześnie jest to model specjalnie zaprojektowany i skonstruowany tak, aby był w 100% pikapem o możliwościach kryjących się pod hasłem „Go Anywhere, Do Anything". Gladiator, oprócz licznych zaawansowanych technologii, mocnego i wydajnego silnika, zapewnia wysoki poziom wygody, funkcjonalności i elastyczności w przewożeniu ładunków.

Całości dopełniają m.in. niepowtarzalny design Jeepa oraz specjalne elementy, które spełniają wymagania segmentu pikapów i gwarantują dodatkową funkcjonalność zarówno w czasie wolnym, jak i podczas codziennej pracy. Do wyboru jest też kilka opcji personalizacji przygotowanych przez Mopar, w tym szereg oryginalnych akcesoriów Jeep i części Jeep Performance, zaprojektowanych specjalnie dla tego modelu.

Jeep
W kabinie system multimedialny Uconnect™ z aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto, do wyboru z ekranem dotykowym 7- lub 8,4-calowym


Na Starym Kontynencie Gladiator jest dostępny w wersjach wyposażenia Sport i Overland, a także w ekskluzywnym wariancie Launch Edition. Od kwietnia europejską gamę Gladiatora uzupełni specjalna edycja 80th Anniversary.

Paleta kolorystyczna auta obejmuje dziewięć kolorów nadwozia: czarny, czerwony Firecracker Red, srebrny Billet Silver Metallic Clear Coat, biały Bright White, Granite Crystal Metallic Clear Coat, niebieski Hydro Blue, szary Sting Grey, „Snazzberry” oraz zielony Sarge Green. Są one zestawione ze składanym miękkim albo twardym dachem w kolorze czarnym lub w kolorze nadwozia. Wersja wyposażenia Sport porusza się na 17-calowych kołach, natomiast modele z serii Overland, Launch Edition i 80th Anniversary na 18-calowych.

Jeep Wave - partner w podróży

Posiadacz nowego Gladiatora ma dostęp do korzyści płynących z Jeep Wave – nowego programu lojalnościowego ze specjalną obsługą klienta, obejmującą m.in. przeglądy okresowe i pomoc drogową. Wyróżnia go logo inspirowane tradycyjnym pozdrowieniem właścicieli Jeepa – podniesioną machającą ręką z dwoma lub czterema palcami uniesionymi nad kierownicą. Najważniejsze korzyści płynące z Jeep Wave to: pierwsze dwa przeglądy okresowe samochodu (w ciągu 24 miesięcy od zakupu) oferowane w ramach dwuletniego programu przeglądów „EASY CARE”, całodobowa pomoc drogowa, priorytetowa obsługa świadczona przez wielojęzyczne Call Center Jeep oraz uprzywilejowany dostęp do wydarzeń organizowanych przez marką i jej partnerów.

Jeep
Zintegrowane zaczepy mocujące i rolety zapewniają maksymalną elastyczność w wykorzystaniu długiej na 153 cm skrzyni ładunkowej


Nowy Gladiator oznacza powrót marki do segmentu pikapów, po prawie 30 latach od wprowadzenia na rynek ostatniego Jeepa Comanche’a, produkowanego od 1986 do 1992 roku. Ceny w Polsce od 289 000 zł za wersję Sport. (oprac. ms)