BP Advertisement
Ford Transit Connect – rodzinny i biznesowy
Ford Transit Connect kombi
07.11.2023

Ford Transit Connect – rodzinny i biznesowy

Ford Transit Connect jest oferowany w Polsce w aż 26 wariantach. Na jednym końcu skali mamy auta typowo dostawcze, a na drugim pojazdy, które mogą konkurować z osobowymi modeli innych marek. Zdaniem producenta, atutem osobowych Transitów jest przestronność, wielofunkcyjność i możliwość szybkiej adaptacji wnętrza.Model Forda Transit Connect można kupić zarówno jako van, van brygadowy, jak i kombi. Dodatkowo w każdej z tych wersji jest dostępny w dwóch długościach – L1 i L2. Wersja z długim rozstawem osi ma 4825 mm długości. Firma jest przekonana, że spełni niemal każde oczekiwania klienta biznesowego, który potrzebuje takiego pojazdu.

NowoczesnaFlota
Ford Transit Connect kombi

Silniki – benzynowe i wysokoprężne

Ford dla modeli Transit Connect oferuje w Polsce jednostki benzynowe i wysokoprężne. Testowany model był wyposażony w silnik 1.5 EcoBlue o mocy 100 KM z automatyczną, hydrokinetyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach. Automatyczna skrzynia ma funkcję „M”, pozwalającą na ustawianie przełożeń w zgodzie w własnymi preferencjami. W innych wersjach dostępny jest także 6-biegowy manual w połączeniu z silnikami 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM. Centralna konsola jest uniesiona, co pozwala w łatwy sposób sterować funkcjami auta. Jak na auto dostawcze przystało, wygospodarowano głębokie schowki na przewożoną dokumentację ładunku.

NowoczesnaFlota
Ford Transit Connect kombi


Testowany egzemplarz to wersja Active, która jest wyposażona w podgrzewane fotele kierowcy i pasażera, dwustrefową klimatyzację, tempomat, tylne czujniki parkowania i wzmocnione oświetlenie przedziału ładunkowego. Szara tapicerka auta ma wstawki z popielato-niebieskiego materiału, które rozjaśniają wnętrze, a na tylnej kanapie zamontowano podłokietnik.

NowoczesnaFlota
Ford Transit Connect kombi


Dostęp do części pasażerskiej uzyskamy dzięki uchylnym drzwiom w przedniej części kabiny i przesuwnym w tylnej. Nadwozie jest bardzo dobrze przeszklone. Wersje Active posiadają w standardzie funkcjonalną, przesuwną przegrodę z kraty z możliwością zamontowania za pierwszym albo drugim rzędem foteli. Dodatkowo, tylko w tej wersji pojazd ma w standardzie także relingi dachowe i kamerę cofania oraz specjalnie zaprojektowaną kratą wlotu powietrza.

NowoczesnaFlota
Ford Transit Connect kombi

Nowoczesne technologie

Model wyposażono w wiele technologii, które mają na celu zmniejszenia obciążeń wynikających z użytkowania auta. Standardem jest system ułatwiający ruszanie pod górę czy układ wspomagania awaryjnego hamowania, a opcjonalnie auto można doposażyć w system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami. Dodatkowo zastosowano inteligentny tempomat z ogranicznikiem prędkości czy system monitorowania martwego pola w lusterkach z funkcją ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego.

NowoczesnaFlota
Ford Transit Connect kombi (Foto: Krzysztof Kowalski)


Ford Transit Connect w wersji „Active” może łączyć rolę pojazdu dostawczego bądź jako serwisowego z rolą rodzinnego auta. Posiada te funkcje, które doceni podróżująca nim rodzina, a przestronność części ładunkowej i łatwy do niej dostęp będzie atutem, gdy korzystamy z auta biznesowo.