Ford pokazał swojego pierwszego policyjnego elektrycznego pikapa
Ford F-150 Lightning Pro SSV

Ford pokazał swojego pierwszego policyjnego elektrycznego pikapa

Ford Pro wprowadza na rynek pierwszego w USA w pełni elektrycznego pikapa przeznaczonego specjalnie dla policji o nazwie Ford F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle.


Ponad 12 tysięcy oddziałów policji w całym kraju korzysta z samochodów Forda, a ich popularność jest ogromna. Dość powiedzieć, że w służbie znajduje się więcej pojazdów Forda niż wszystkich innych konkurencyjnych aut razem wziętych.

Ford F-150 Lightning Pro SSV
Ford F-150 Lightning Pro SSV

Stworzony specjalnie dla policji

Ford F-150 Lightning Pro SSV łączy w sobie doskonale znane - moc i osiągi - kojarzone z DNA marki Built Ford Tough, w tym możliwość przyspieszenia od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Samochód jest przeznaczony do specjalistycznych potrzeb różnych departamentów, które obejmują pomoc na miejscu wypadku albo miejscu przestępstwa czy holowanie łodzi albo przyczepy.

Ford F-150 Lightning Pro SSV
Ford F-150 Lightning Pro SSV

Specjalnie funkcje

•Siedzenia z wytrzymałej tkaniny ze zredukowanymi podpórkami, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pojazdu.

•Wbudowane stalowe płyty wzmacniające i zabezpieczające oparcia przednich foteli.

•Dostępne czerwono-niebieskie albo bursztynowo-białe światła ostrzegawcze w technologii LED montowane na dachu.

•Łatwa w montażu wzmocniona górna półka na desce rozdzielczej, na której może znaleźć się dodatkowe wyposażenie policyjne.

•Łatwe w czyszczeniu tylne siedzenia i podłoga z winylu.
Standardowe funkcjonalności

• We wnętrzu: 2-calowy cyfrowy zestaw zegarów i wskaźników oraz 12-calowy ekran dotykowy wbudowany w środkową konsolę.

•Na zewnątrz: Mega Power Frunk zapewniający zamykaną przestrzeń ładunkową, w którym znajduje się też łatwy dostęp do źródeł zasilania.

•Zakres możliwości i wydajność: 452 KM mocy maksymalnej i 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego5, 3 500 kg zdolności holowniczej i 1 000 kg maksymalnej ładowności w wersji ze standardowym akumulatorem albo przyspieszenie od 0 do 96 km/h poniżej czterech sekund, 580 KM mocy maksymalnej, 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego i 4 500 kg zdolności holowniczej6 w wersji z akumulatorem o zwiększonym zasięgu.

•Technologie: Intelligent Range, która optymalizuje trasy podczas podróży, SYNC 4, bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up, Ford Co-Pilot360 z systemem automatycznego hamowania awaryjnego, informacją o ruchu poprzecznym i monitorowaniem martwego pola (BLIS).