Ford Custom Nugget – komfortowy kamper
Custom Nugget oferuje nie tylko mnóstwo przestrzeni i możliwości aranżacji wnętrza, ale również komfortowe warunki mieszkalne

Ford Custom Nugget – komfortowy kamper

Ford wprowadził na rynek model Custom Nugget. To nowoczesny i komfortowy kamper, który może zastąpić zarówno ograniczone pandemią środki transportu, jak również ograniczenia w dostępności hoteli. Samochód praktyczny, o niewielkich wymiarach i z uchylnym lub stałym wysokim dachem zapewnia sporo przestrzeni dla wszystkich podróżujących.

W dobie pandemii, wzrasta zainteresowanie kamperami. Dotąd był to segment niszowy, ale obecnie samochód w zabudowie "kamper" staje się spełnieniem marzeń dla spragnionych podróżowania.

Custom Nugget to kamper, który może zastąpić podczas podróży zamykane w pandemii hotele. Miłośnicy tego typu aut uważają, że mają one ogromną przewagę nad tradycyjnymi hotelami – wolność. Custom Nugget posiada typowe cechy samochodu osobowego – jego rozmiary ułatwiają parkowanie i manewrowanie, natomiast wysoki dach zapewnia przestrzeń do spania, którą można zaaranżować na stałe, a do której dostęp ułatwi zdejmowana drabinka. Przesuwane fotele umożliwiają również przekształcenie ich w podwójne łóżko, a szczelna obudowa zapewnia komfortowe warunki podróżowania przez cały rok.

Ford
Ogrzewanie postojowe z wyłącznikiem czasowym pozwoli spać spokojnie nawet podczas mroźnych nocy

Jak w domu

Custom Nugget oferuje nie tylko mnóstwo przestrzeni i możliwości aranżacji wnętrza, ale również komfortowe warunki mieszkalne. W aucie wyodrębniono część kuchenną - z tyłu pojazdu znajduje się przestrzeń do gotowania wraz z dwupalnikową płytą gazową, zlewem i miejscem do przygotowywania posiłków lub przechowywania żywności. Nie zabrakło również licznych szafek w zabudowie, przestronnej lodówki czy stolika, przy którym podróżujący mogą wspólnie zjeść posiłek. W kuchni wydzielono też miejsce do przechowywania butli gazowych.

Zewnętrzne gniazda ładowania o mocy 230-240V pozwalają na pobór prądu bez czerpania energii z akumulatorów samochodowych. Custom Nugget posiada również gniazdo do tankowania czystej wody na postoju.

Mnogość wersji i możliwości

Ford Custom Nugget jest dostępny w dwóch podstawowych wersjach nadwozia tj. Custom Nugget z uchylnym dachem oraz Custom Nugget z wysokim dachem w wersji ze standardowym lub wydłużonym nadwoziem (o nazwie Plus). Wersja z uchylnym dachem (długość 4972 mm i wysokość 2060/3000 mm) jest najbardziej uniwersalną, bowiem łączy w sobie cechy kompaktowego kampera z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb na postoju. Wersja Custom Nugget z wysokim dachem (długość 4972 mm i wysokość 2800 mm) to auto dla wymagających, którzy chcą mieć mnóstwo przestrzeni przez cały czas, a auto wykorzystują do dalekich wycieczek.

Odmiana Custom Nugget Plus z kolei to prawdziwy dom na kołach. Auto jest dłuższe (długość 5339 mm), dzięki czemu zapewnia jeszcze więcej przestrzeni. Podczas podróży i za dnia może pomieścić do pięciu osób, natomiast nocą zapewnia nocleg dla maksymalnie czterech osób. Większa długość pojazdu pozwoliła na wydzielenie praktycznej tylnej części łazienkowej z toaletą z elektrycznym mechanizmem spłukiwania, osobną umywalką oraz osłoną chroniącą prywatność.

Ford
Custom Nugget posiada typowe cechy samochodu osobowego

Oszczędne i dynamiczne jednostki napędowe

Ford Custom Nugget jest wyposażony w nową generację silników wysokoprężnych New EcoBlue, które spełniają wymogi normy Euro 6.2. W ofercie są dwie jednostki 2.0 New EcoBlue do wyboru.
Słabszy wariant generuje 130 KM oraz 360 Nm momentu obrotowego i może być zestawiony z manualną 6-biegową skrzynią. Mocniejsza odmiana charakteryzuje się mocą 185 KM oraz momentem obrotowym na poziomie 415 Nm. W tej wersji można wybrać zarówno manualną, jak również automatyczną skrzynię 6-biegową SelectShift.

Ceny Customa Nuggeta rozpoczynają się od 194.480 zł netto.