Fiat 500 w nowej odsłonie
Obecnie rodzina 500 składa się z modeli 500, 500X i 500L, bardzo różnych pod względem przeznaczenia, formy i charakteru, ale mających ten sam pierwowzór: kultowego Fiata 500
14.01.2021

Fiat 500 w nowej odsłonie

Rodzina Fiata 500 składająca się z modeli 500, 500X i 500L została całkowicie odświeżona, dzięki nowym wersjom wyposażenia, nowej kolorystyce i nowym wnętrzom. Teraz w 5 wersjach wyposażenia.

Wersja startowa to Cult, hołd dla typowego dla 500 popowego świata, przeznaczona dla poszukających stylu i kultowości bez kompromisów w kwestii ceny.
Kolejnym poziomem jest wersja wyposażenia Connect, skierowana do klientów poszukających przyjaznej łączności ze światem, by stale pozostawać z nim w kontakcie. Dolcevita to występująca tylko i wyłącznie w modelu 500 wersja, która przeznaczona jest dla miłośników stylu glamour, inspirowana latami 50. XX wieku: doskonałym „naturalnym środowiskiem” ikony Fiata od 1957 roku. Dopełnieniem oferty jest wersja Cross, przeznaczona dla tych, którzy cenią sobie jazdę po  bezdrożach i leśnych duktach.

Fiat
Rodzina Fiata 500 składająca się z modeli 500, 500X i 500L została całkowicie odświeżona

 

Cult: popowe, kultowe oblicze nowej rodziny 500

Nowa rodzina 500 debiutuje w nowych wersjach wyposażenia, które nadają każdemu modelowi specyficzny, natychmiast rozpoznawalny charakter. Wersja Cult najbardziej podkreśla popowe, kultowe, typowe dla 500 oblicze, jest „bramą” do świata 500, do jej stylu i ikoniczności. Paleta kolorystyczna, od zawsze wyróżniająca się wyrazistością i ostrością, jest poszerzona o nowy, ekskluzywny kolor nadwozia Pomarańczowy Sicilia, zestawiony w środku z nową tapicerką w kolorze niebieskim, ozdobioną monogramem FIAT wytłoczonym na środkowej części fotela oraz specjalną deską rozdzielczą w nowym niebieskim kolorze Niebieski Techno.

FCA
Fiat 500 Cult

Connect: wersje dla miłośników technologii

Wersja wyposażenia Connect skierowana jest do klientów, którzy chcą być cały czas skomunikowani ze światem. W standardzie dostępny jest 7-calowy system multimedialny Uconnect z radiem DAB, Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiający najprostszy i najbardziej efektywny sposób korzystania z usług swojego urządzenia w samochodzie. We wszystkich trzech modelach dostępne są nowe fotele „Flashy" dopasowane do całkowicie nowego wykończenia deski rozdzielczej w kolorze matowego srebra. Ponadto, oprócz standardowego wyposażenia, w 500 dodatkowo występuje tempomat, sportowa kierownica z wbudowanymi przyciskami sterującymi, 15-calowe felgi aluminiowe i światła przeciwmgielne. Samochód jest dostępny w specjalnym, dwukolorowym nadwoziu Szary Pompei/Czarny Vesuvio.
Model 500X wyposażony jest w czarne fotele, kierownicę wykonaną z techno-skóry oraz 16-calowe aluminiowe felgi. W skład wyposażenia wchodzą również przyciemniane szyby, światła przeciwmgielne i światła LED DRL, czujniki parkowania oraz czujniki zmierzchu i deszczu. 500L Connect poza wyposażeniem multimedialnym oferuje 16-calowe czarne kołpaki oraz lusterka boczne w kolorze nadwozia.

Fiat 500 Connect

Dolcevita: symbol miejskiego statusu, niepowtarzalna 500

500 Dolcevita nawiązuje do boomu gospodarczego we Włoszech, między końcem lat 50. a początkiem lat 60. XX wieku, właśnie wtedy, gdy powstała legendarna 500 z 1957 roku. Jej styl glamour i wyrafinowane elementy stylistyczne skierowane są do fanów designu, którzy szukają samochodu kultowego, bogatego w technologię.
Wnętrze wyróżnia się deską rozdzielczą w kolorze nadwozia, chromowanymi elementami, szklanym dachem i 15-calowymi felgami aluminiowymi. Dla tej wersji dostępne jest także dwukolorowe nadwozie Biały Gelato/Szary Lunare), ozdobione emblematem Dolcevita.

Fiat
Fiat 500 Dolcevita

Cross, codzienne wypady w wielkim stylu.

500X, w wersji wyposażenia Cross, od zawsze łączy dynamikę i styl włoskiego crossovera, zaprojektowanego z myślą o ucieczce od miejskiego ruchu, aby stawić czoła ekscytującym przygodom poza miastem. W 500X debiutują nowe fotele z pasem środkowym z motywem kamuflażu i winylowe elementy dekoracyjne, a także 19-calowe felgi aluminiowe, bagażnik dachowy i automatyczna klimatyzacja oferowane w standardowym wyposażeniu.

Nowa gama 500L jest teraz dostępna również z urzekającym i dynamicznym charakterem crossovera. Dzięki ogromnej ładowności, przestrzeni, którą można inteligentnie wykorzystać oraz świetnym właściwościom jezdnym także podczas miejskiej jazdy, 500L zaspokaja rzeczywiste potrzeby codziennej mobilności, nie rezygnując przy tym ze swojego niepowtarzalnego stylu.
500L w wersji Cross jest wyposażona w standardzie w 16-calowe felgi aluminiowe, światła przeciwmgielne, tylne czujniki parkowania, czujniki zmierzchu i deszczu oraz automatyczną klimatyzację: najwyższy poziom stylu i komfortu. 500L oferuje również wnętrza z motywem kamuflażu lub, na zamówienie, fotele z czarnej skóry.

Fiat
Fiat 500 Cross

Sport: wygląd, który na pewno nie pozostanie niezauważony

Topową wersją gamy jest wersja wyposażenia Sport, wyróżniająca się ekskluzywnym, wyjątkowym i niepowtarzalnym wyglądem, który na pewno nie przejedzie niezauważony. Sportowe elementy wykończenia 500 Sport wyróżniają się na tle innych: wyjątkowy styl i charakter, podkreślone nadwoziem w kolorze Szary Cloud oraz ekskluzywnym emblematem Sport.
W standardzie, 16-calowe felgi aluminiowe, listwy progowe, tylny spojler, specjalne zderzaki, nowe sportowe fotele z czarnej tkaniny z czerwonym logo 500, automatyczna klimatyzacja, nowa deska rozdzielcza w kolorze matowym Titanium, 7-calowy wyświetlacz TFT i światła przeciwmgielne.

500L Sport została wzbogacona o akcenty stylistyczne, jak 17-calowe felgi aluminiowe, system Autonomous City Brake, lusterko wsteczne elektrochromatyczne, tapicerkę z czarnej tkaniny Technopren, przyciemniane szyby i oświetlenie ambientowe.

500X jest natomiast wyposażona w 18-calowe felgi aluminiowe z czarnym, oksydowanym wykończeniem lub, na zamówienie, dostępne w rozmiarze 19-calowe i wyróżnia się nowym, szarym, matowym lakierem Moda Grey.

Fiat
Fiat 500 L Sport

Silniki zgodne z normą Euro 6D-Final

Nowa gama 500 jest wyposażona w silnik benzynowy z napędem hybrydowym o mocy 70 KM, zgodny z normą Euro 6D-Final. Zbieranie zamówień na nowe modele rozpocznie się w połowie stycznia 2021 roku.

Gama silników 500X obejmuje dwa silniki benzynowe: 1,0-litrowy silnik o mocy 120 KM i 1,3-litrowy silnik Firefly o mocy 150 KM zespolony ze skrzynią automatyczną DDCT.
500L jest dostępna z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 95 KM.