ENIGMAtyczny Juke
Ciemna, futurystyczna stylistyka wersji ENIGMA jest inspirowana charakterem modelu Juke
02.02.2021

ENIGMAtyczny Juke

Dynamiczna stylistyka i zaawansowane technologie stały u podstaw rynkowego sukcesu Nissana Juke. Teraz Nissan rozszerza ofertę Juka o specjalną wersję ENIGMA. Ceny Juke ENIGMA zaczynają się od 97 330 zł, a samochód będzie dostępny w salonach w Polsce już w marcu.

ENIGMA jest wyposażona w systemy, które dopełniają bogatą gamę nowoczesnych technologii, dostępnych w modelu JUKE. Jest to także pierwszy samochód z rodziny JUKE kompatybilny z asystentem głosowym Amazon Alexa. Funkcja Nissan Skill, która jest dostępna dla wersji ENIGMA oraz wszystkich egzemplarzy modelu JUKE wyposażonych w multimedialny system NissanConnect, umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie wybranymi funkcjami samochodu z poziomu smartfona lub za pomocą urządzenia sparowanego z asystentem głosowym Alexa. Użytkownik może zadać pytanie Alexie, aby zdalnie sprawdzić, czy np. drzwi jego samochodu są otwarte lub zamknięte, upewnić się, ile zostało paliwa w baku, wysłać z domu wybrany adres do systemu pokładowej nawigacji, co jest nie tylko wygodne, ale także zapewnia użytkownikowi spokój ducha.

Wyrazista stylistyka

Ciemna, futurystyczna stylistyka wersji ENIGMA jest inspirowana wyjątkowym charakterem modelu JUKE. Wszystkie elementy, włącznie z obręczami kół i dachem, zostały zaprojektowane tak, aby przykuwać uwagę na drodze. Wykończone lakierem w kolorze głębokiej czerni 19-calowe obręcze kół ze wzorem Akari (co znaczy po japońsku „lekki”) podkreślają sportową sylwetkę Nissana JUKE. Opadająca linia dachu przywodzi na myśl nadwozie coupé, boczne lusterka zdobią natomiast oryginalne wzory graficzne.

Nissan Juke
Wszystkie elementy, włącznie z obręczami kół i dachem, zostały zaprojektowane tak, aby przykuwać uwagę na drodzeENIGMA jest wyposażona w szereg zaawansowanych technologii, którymi można sterować z „nowoczesnego centrum dowodzenia”. Użytkownik może korzystać z szeregu inteligentnych powiadomień i funkcji łączności za pośrednictwem aplikacji NissanConnect Services na swoim smartfonie. Pokładowy system multimedialny NissanConnect nie tylko obsługuje wszystkie te funkcje, ale zapewnia też prostą integrację smartfona, aby można było bezpiecznie korzystać z niego także podczas jazdy.

W drogę z Amazon Alex

Juke ENIGMA jest pierwszym modelem Nissana w Europie, który jest wyposażony w jeszcze bardziej zaawansowany pokładowy system multimedialny, kompatybilny z asystentem głosowym Alexa i funkcją Nissan Skill.

Kiedy funkcja Nissan Skill zostanie aktywowana w aplikacji Alexa i sparowana z założonym przez właściciela samochodu kontem systemu NissanConnect, kierowca może podłączyć Nissana JUKE do swojego domowego urządzenia Alexa, aby monitorować liczne funkcje pojazdu za pomocą 13 spersonalizowanych poleceń. Użytkownik może poprosić Alexę o przesłanie adresu do systemu nawigacji NissanConnect z funkcją TomTom Traffic, włączenie świateł, określenie miejsca, w którym został zaparkowany samochód, sprawdzenie, na ile kilometrów starczy mu paliwa, a także czy drzwi zostały zamknięte.

Nissan Juke
Opadająca linia dachu przywodzi na myśl nadwozie coupé- NISSAN Juke to przykuwający wzrok design i zaawansowana technologia dostępne w bardzo atrakcyjnym pakiecie. Wyjątkowa stylistyka wersji ENIGMA i inteligentne technologie, które zapewniają łączność ze światem, wynoszą doświadczenia z jazdy na nowy poziom – podkreśla Marco Fioravanti, wiceprezes ds. planowania produktu w Nissan Europe.
Ceny Nissana Juke ENIGMA zaczynają się od 97 330 zł, a samochód będzie dostępny w salonach w Polsce już w marcu.