Elektryczny Combo-e Life Opla jesienią w Polsce
Opel proponuje model Combo-e Life (na rynku polskim w wersji wyposażenia Elegance)
07.07.2021

Elektryczny Combo-e Life Opla jesienią w Polsce

Jesienią w polskich salonach Opla pojawi się nowa, w pełni elektryczna wersja kombivana Opla - Combo-e Life. W pełni elektryczny Combo‑e Life dostępny będzie w wersji pięcio- lub siedmioosobowej, z krótkim lub długim rozstawem osi.


Ten uniwersalny i praktyczny samochód na polskim rynku będzie dostępny z dwoma bocznymi drzwiami przesuwanymi, w wersji standardowej lub XL o długości odpowiednio 4,4 lub 4,75 m, w obu przypadkach z pięcio- lub siedmiomiejscowym przedziałem pasażerskim. W zależności od stylu i warunków jazdy nowy kombivan Opla może przejechać na jednym ładowaniu 50 kilowatogodzinnego akumulatora 280 kilometrów (WLTP). „Zatankowanie” energii do 80 procent pojemności akumulatora na publicznej stałoprądowej stacji ładowania trwa około 30 minut.

Opel
Auto napędza silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM), akumulator litowo-jonowy o pojemności 50 kWh


Dzięki elektrycznemu napędowi generującemu moc 100 kW (136 KM) i 260 Nm momentu obrotowego Combo e Life sprawdza się także na dłuższych i szybszych trasach. W zależności od rynku i wersji modelu kombivan przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna 130 km/h (elektronicznie ograniczona) pozwala na swobodne podróżowanie autostradą. Zaawansowany system odzyskiwania energii z hamowania działający w dwóch trybach wybieranych przez użytkownika dodatkowo zwiększa efektywność pojazdu.

Akumulator zawierający 216 ogniw w 18 modułach został umieszczony pod podłogą między przednią a tylną osią, bez ograniczania funkcjonalności przedziału pasażerskiego.
Akumulator trakcyjny Combo-e może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury — za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 procentach na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut. Combo-e jest standardowo wyposażony w jednofazową ładowarkę 7,4 kW. Opcjonalnie dostępna jest również wydajna trójfazowa ładowarka pokładowa o mocy 11 kW.

Opel
Combo-e Life dostępny będzie z pięcio- lub siedmiomiejscowym przedziałem pasażerskim


Opel proponuje model Combo-e Life (na rynku polskim w wersji wyposażenia Elegance), w dwóch długościach nadwozia (4,40 m lub 4,75 m w odmianie XL), z pięcio- lub siedmiomiejscową kabiną, która również może zainteresować taksówkarzy. Bagażnik w krótszej odmianie pięciomiejscowej ma co najmniej 597 litrów pojemności (850 litrów w dłuższym wariancie). Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika w wersji krótkiej wzrasta ponad trzykrotnie — do 2126 litrów — a w wersji przedłużonej wynosi aż 2693 litry.

Opel
Wysoki poziom bezpieczeństwa: alarm przedkolizyjny i system kontroli trakcji IntelliGripCombo e Life jest wyposażony w najlepsze technologie i systemy wspomagające kierowcę — wiele w wyposażeniu standardowym. To m. in. system kontroli trakcji IntelliGrip, asystenta pasa ruchu z wykrywaniem zmęczenia kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, alarm przedkolizyjny z ochroną pieszych oraz system automatycznego hamowania awaryjnego.

Maksymalny komfort użytkowania Combo-e Life zapewniają funkcje „OpelConnect” dostępne bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji „myOpel” oraz portalu OpelConnect, co najmniej trzy lata od zakupu pojazdu.

Opel
Stan naładowania baterii można monitorować z poziomu centralnego ekranu multimedialnego


Ceny Combo-e Life w Polsce rozpoczynają się od 159 150 zł. Samochód już można zamawiać. (oprac. ms)