Spokojnego nowego Iveco
Elektryczna Honda e:Ny1 - dynamiczny, stylowy i praktyczny SUV
e:Ny1 wykorzystuje nowo opracowaną przez Hondę, platformę e:N Architecture F
03.08.2023

Elektryczna Honda e:Ny1 - dynamiczny, stylowy i praktyczny SUV

Honda zaprezentowała nowy model e:Ny1, atrakcyjny, nowoczesny samochód rodzinny. To drugi, w pełni elektryczny pojazd marki na rynku europejskim.Model e:Ny1 wykorzystuje nowo opracowaną przez Hondę, efektywną platformę e:N Architecture F z silnikiem elektrycznym napędzającym przednią oś, która będzie wykorzystywana w globalnej gamie pojazdów elektrycznych segmentu B. Kompaktowa architektura pozwoliła również na większą swobodę w rozplanowaniu wszystkich komponentów, umieszczonych nad przednią osią. Korzystający ze specjalnie zaprojektowanej platformy, e:Ny1 ma wymiary zbliżone do HR-V: 1584 mm wysokości, 1790 mm szerokości i 4387 mm długości, przy rozstawie osi wynoszącym 2607 mm.

Honda
Honda e:Ny1

Wyrafinowany wygląd

Nowej, elektrycznej Hondzie e:Ny1 nadano wyrafinowany charakter, zdefiniowany przez wygładzone, płynne linie stylistyczne. Eleganckie, wyraziste reflektory wkomponowano w przód pojazdu, w którym umieszczono także obrotowy panel, zapewniający dostęp do gniazda ładowania samochodu. Zintegrowane oświetlenie tylne połączone jest z listwą LED, biegnącą przez całą szerokość klapy bagażnika, a w gamie atrakcyjnych lakierów znalazł się nowy, przyciągający wzrok kolor o nazwie Aqua Topaz.

Honda
Honda e:Ny1


Model debiutuje z nową identyfikacją wizualną, stworzoną dla pojazdów elektrycznych. Biały emblemat "H" z przodu staje się - wraz z eleganckim, zmienionym krojem czcionki w nazwie marki z tyłu - nowym symbolem elektryfikacji Hondy.

Przestronne wnętrze

Dzięki przemyślanemu usytuowaniu elementów elektrycznego układu napędowego, w tym umieszczeniu akumulatora pod podłogą, wnętrze jest przestronne i zapewnia wygodę wszystkim pasażerom. Jako priorytety przyjęto dobrą widoczność i funkcjonalność, czego przykładem jest nowa konsola środkowa z prostym układem przycisków do zmiany biegów: Drive, Park i Neutral. Są one zintegrowane z przełącznikiem elektrycznego hamulca postojowego; wszystkie znajdują się w zasięgu ręki kierowcy, podobnie jak ładowarka indukcyjna do smartfona.

Honda
Honda e:Ny1


Na środku deski rozdzielczej dominuje duży, 15,1-calowy ekran dotykowy, który zapewnia dostęp do funkcji informacyjno-rozrywkowych za pośrednictwem nowego, podzielonego na „strefy" interfejsu, zaprojektowanego specjalnie dla nowego modelu. Wraz z 10,25-calowym zestawem wskaźników cyfrowych, ekran idealnie harmonizuje z klarownym i uporządkowanym wnętrzem pojazdu.

Honda
Honda e:Ny1


Honda e:Ny1 jest najnowszym modelem elektrycznym, wyposażonym standardowo w pakiet systemów bezpieczeństwa Honda SENSING, który gwarantuje korzystne efekty w przypadku kolizji i zmniejsza wysiłek kierowcy, dzięki wielu zaawansowanym systemom wspomagającym kierowcę.
Układ napędowy typu "trzy w jednym"

Na platformie F ulokowano przemyślany układ napędowy typu "trzy w jednym", na który składa się jednostka napędowa, silnik elektryczny i przekładnia, a jego łączna masa to zaledwie 77,4 kg (z olejem) nad przednią osią. Potężny silnik o mocy 204KM (150 kW) może pochwalić się wyjątkową sprawnością na poziomie 92%, co oznacza, że generuje 310 Nm momentu obrotowego (2 788 Nm na kołach), dzięki czemu samochód rozpędza się od zera do 100 km/h w 7,6 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 160 km/h.

Honda
Honda e:Ny1 (Foto: Honda/ mat. prasowe)


Kompaktowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 68,9 kWh, umieszczony pod podłogą e:Ny1, zapewnia zasięg do 412 km (WLTP). Pozwala on na szybkie ładowanie za pomocą ładowarki prądu stałego i złącza CCS od 10% do 80% pojemności w około 45 minut. Metoda ta pozwala również na doładowanie, zwiększające zasięg o 100 km w zaledwie 11 minut. Przy użyciu standardowej, domowej ładowarki prądu przemiennego, naładowanie od 10% do 80% całkowitej pojemności można osiągnąć w ciągu sześciu godzin. Cena auta w Polsce od 152 900 zł. (ms)