DS 4 La Premiere – ekskluzywny i zaawansowany technologicznie
Limitowana edycja DS4 La Premiere
27.03.2021

DS 4 La Premiere – ekskluzywny i zaawansowany technologicznie

DS Automobiles przygotowuje premierę handlową luksusowego DS 4 La Premiere. Zaledwie kilka tygodni po światowej prezentacji modelu DS4 na rynek wjeżdża jego limitowana wersja w klasie premium. Wkrótce zamówienia na kompaktowego hatchbacka będą przyjmować także polskie salony marki DS Automobiles.

Limitowana edycja DS4 La Premiere będzie wyróżniać się pod wieloma względami. Przede wszystkim francuski producent zadbał o wizerunek modelu, stąd unikatowe lakiery Gloss Grey i Crystal Pearl z kontrastującym dachem w kolorze czarnym. Przód pojazdu zwraca uwagę niepowtarzalnym czarnym grillem z chromowanymi elementami w kształcie rombu połączonymi z DS Wings w kolorze Gloss Black.

DS4
Maska pojazdu zwieńczona jest logo z cyfrą „1”, które dostępne będzie wyłącznie w wersji La Premiere

Motyw czerni jest widoczny również pomiędzy światłami tylnymi, a także w dolnej części karoserii i wokół okien bocznych. Dziewiętnastocalowe obręcze kół ze stopów lekkich Sevilla, łączące błyszczący czarny lakier z elementami polerowanymi mechanicznie, sprawiają, że linia auta jest jeszcze bardziej wyrazista i niepowtarzalna.

DS4
Wyposażenie samochodu obejmuje matrycowe, adaptacyjne reflektory DS Matrix LED Vision Prestiż I komfort

 

DS4
Konstruktorzy DS4 La Premiere dużą uwagę zwrócili na wykończenie wnętrza auta

Charakterystyczne dla modelu DS4 La Premiere jest wykończenie Opera. Duże powierzchnie pokryte skórą nappa Criollo Brown sprawiają, że La Premiere zdecydowanie wyróżnia się w tym segmencie. Fotele przednie z tapicerką ze skóry nappa i wytłoczonym logo DS na oparciu posiadają funkcje chłodzenia, masażu i ogrzewania. Również na konsoli centralnej i drzwiach znajdziemy elementy skórzane z ręcznie wykonanymi przeszyciami. Podobnie kierownica jest ręcznie obszyta skórą licową.

Nowinki technologiczne w standardzie

DS4
W modelu DS 4 La Premiere zastosowano najnowocześniejsze technologie, które dotychczas nie były dostępne w tym segmencie samochodów

Ten luksusowy, kompaktowy hatchback wyposażono w systemy takie jak: wyświetlacz przezierny, który prezentuje ważne dla kierowcy informacje bezpośrednio na na powierzchni szyby o przekątnej 21 cali, czy też interfejs najnowszej generacji połączony z systemem kontroli za pomocą gestów.

Ponadto, wyposażenie samochodu obejmuje matrycowe, adaptacyjne reflektory DS Matrix LED Vision, zawieszenie z kontrolowanym tłumieniem wybojów, systemy półautonomicznej jazdy z ostrzeganiem o pojazdach zbliżających się z tyłu i systemem dalekiego zasięgu monitorującym martwe pole, cztery - wspomagające manewrowanie - kamery obejmujące pole 360° oraz klapę bagażnika z systemem dostępu bez użycia rąk.

DS4
Unikatowe lakiery Gloss Grey i Crystal Pearl z kontrastującym dachem w kolorze czarnym

Personalizację pojazdu umożliwiają m.in.: otwierany dach, dwudziestocalowe obręcze ze stopów lekkich (dostępne w wersji E-TENSE 225 i PureTech 225), system audio FOCAL Electra z 14 głośnikami o mocy 690 W oraz system DS Night Vision.

Luksusowy model DS 4 La Premiere dostępny będzie w wersji hybrydowej plug-in (E-TENSE 225) oraz z silnikiem benzynowym w wersjach PureTech 180 i 225. Wkrótce DS Automobiles ogłosi ceny a dilerzy marki rozpoczną przyjmowanie zamówień, których realizacja jest przewidziana jeszcze przed końcem bieżącego roku.