Corolla 2022 bardziej multimedialna i z bogatą paletą kolorów nadwozia
Paleta kolorów nadwozia Corolli zostaje w 2022 roku poszerzona o lakiery Platinum White Pearl i Shimmering Silver
28.11.2021

Corolla 2022 bardziej multimedialna i z bogatą paletą kolorów nadwozia

Efekt pracy stylistów Toyoty potwierdza, że w konstruowaniu aut można zerwać z nudą i rutyną. Popularna Corolla doczekała się kolejnej odsłony. Do salonów wjeżdża rocznik modelowy 2022 z nadwoziem Hatchback, Sedan i TS Kombi z odnowionym systemem multimedialnym oraz nową paletą kolorów nadwozia.


Toyota Corolla 2022 jest kontynuacją legendy modelu Corolla, najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji, którego sprzedaż przekroczyła 50 milionów aut w ciągu 55 lat obecności na rynku. Współczesna Corolla 12. generacji została zaprojektowana na modułowej platformie TNGA. W gamie napędów figurują dwa układy hybrydowe najnowszej, czwartej generacji. Pasjonaci japońskiej marki dostrzegą w odświeżonym modelu szereg zmian oraz innowacyjnych rozwiązań.

Corolla


Nowy system multimedialny

Corolla 2022 otrzymała najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect o znacznie rozbudowanych usługach internetowych oraz większej funkcjonalności i łatwości w obsłudze. System ten będzie dostępny w standardzie w wersjach GR Sport i Executive oraz w pakiecie dla wersji Comfort.

Nowy system ma mocniejszą jednostkę sterującą CPU, która działa 2,4 razy szybciej niż w obecnych multimediach. Dzięki temu szybciej reaguje na polecenia użytkownika. Do korzystania z niego służy 8-calowy ekran dotykowy HD, który daje natychmiastowy dostęp do wielu inteligentnych usług internetowych, w tym do nawigacji w chmurze ze stale aktualizowanymi informacjami o sytuacji na drogach.

Corolla


Corolla 2022 ma własny bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez moduł DCM, dlatego nie trzeba parować systemu multimedialnego z telefonem kierowcy, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji i informacji opartych na połączeniu z siecią. Korzystanie z modułu DCM i transmisja danych nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla użytkownika. System Toyota Smart Connect będzie na bieżąco aktualizowany bezprzewodowo przez internet.

Wygodę korzystania z samochodu zwiększa nowy inteligenty asystent głosowy, który rozpoznaje naturalne, konwersacyjne polecenia do obsługi multimediów i nawigacji oraz innych funkcji, takich jak otwieranie i zamykanie okien.

Corolla


Integracja systemu multimedialnego z telefonem jest zapewniona bezprzewodowo przez Apple CarPlay oraz przewodowo przez Android Auto. Klienci mogą też wybrać rozbudowany system Toyota Smart Connect Pro z zaawansowaną nawigacją Connected z bezpłatną subskrypcją na 4 lata w cenie auta. Nawigacja oparta na chmurze wyświetla m.in. informacje o parkingach czy zdarzeniach na drodze, reaguje na polecenia głosowe oraz jest aktualizowana zdalnie przez internet.

Corolla


Nowe lakiery i nowy wzór felg

Paleta kolorów nadwozia Corolli zostaje w 2022 roku poszerzona o lakiery Platinum White Pearl i Shimmering Silver. Oba będą dostępne także w dwukolorowej kompozycji z czarnym dachem w wersji GR Sport – pierwszy dla wszystkich typów nadwozia, zaś drugi dla Corolli Sedan. Auto z nadwoziem Sedan otrzymuje także nowe 10-ramienne, polerowane felgi aluminiowe 17 cali. Są one dostępne dla wersji Executive oraz Comfort z pakietem Style.

Corolla


Przedsprzedaż Corolli z rocznika 2022 rozpoczęła się w listopadzie tego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec stycznia przyszłego roku. (ww)