C40 Recharge – początek elektrycznej przyszłości Volvo
C40 Recharge będzie produkowany w fabryce Volvo Cars w Gandawie w Belgii

C40 Recharge – początek elektrycznej przyszłości Volvo

Koncern Volvo przyszłość widzi w napędach elektrycznych swoich modeli.
Początkiem „elektryfikacji” pojazdów szwedzkiego koncernu jest pokazany właśnie model C40 Recharge. Samochód ma wszystkie zalety SUV-a, jest niewysoki, ale elegancki. Opiera się na platformie samochodowej CMA i jest pierwszym modelem Volvo w historii zaprojektowanym wyłącznie z napędem elektrycznym.


Tył C40 Recharge ma ciekawą stylistykę, pasującą do dolnej linii dachu. Nowy projekt przodu jest charakterystyczny dla elektrycznych modeli Volvo. Zwracają uwagę przednie światła z najnowocześniejszą technologią pikseli.

Volvo
Wewnątrz C40 Recharge jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych i dekoracyjnych, unikalnych dla tego modelu.


Jest to również pierwszy model Volvo całkowicie pozbawiony skóry. Zwraca uwagę wysoka pozycja siedzenia, preferowana przez większość kierowców Volvo. Podobnie jak XC40 Recharge, C40 Recharge jest wyposażony w jeden z najlepszych systemów informacyjnych na rynku, opracowany wspólnie z Google i oparty na systemie operacyjnym Android. Zapewnia to doskonałą łączność. Ponadto C40 Recharge będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania drogą bezprzewodową.

Napęd to dwa silniki elektryczne, jeden z przodu i jeden z tyłu, zasilane akumulatorem 78 kWh, który można naładować do 80% w około 40 minut. Przewidywany zasięg – ok. 420 km (ma się z czasem poprawiać dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania). W pełni elektryczna ładowarka C40 będzie dostępna tylko w Internecie.

Volvo
C40 Recharge jest wyposażony w jeden z najlepszych systemów informacyjnych na rynku


Volvo Cars radykalnie uprościło ofertę dla nabywców C40 Recharge. Np. klient dostanie wygodny pakiet pielęgnacyjny, który obejmuje takie elementy, jak serwis, gwarancja, pomoc drogowa, a także opcje ubezpieczenia i ładowania w domu.

Volvo
C40 Recharge trafi do produkcji jesienią tego roku i będzie produkowany wraz z XC40 Recharge w fabryce Volvo Cars w Gandawie w Belgii


W nadchodzących latach koncern wprowadzi na rynek kolejne modele aut elektrycznych. Już do 2025 r. 50 procent globalnej sprzedaży marki mają stanowić samochody w pełni elektryczne. Druga połowa to hybrydy. Koncern chce, by do 2030 roku każdy sprzedawany przezeń samochód był wyłącznie elektryczny.