Karta BP Plus Advertisement
BMW serii 3 - zmiany w dobrym kierunku
Seria 3 pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się modeli BMW w segmencie premium
29.05.2022

BMW serii 3 - zmiany w dobrym kierunku

BMW serii 3, oznaczonej symbolem G20 pozostaje lokomotywą sprzedaży bawarskiego koncernu a jednak konstruktorzy zdecydowali się na lekki lifting popularnej „Trójki”. Zmiany obejmują stylistykę nadwozia oraz wnętrza auta. Nowa odsłona sportowego sedana, oraz wersji Touring zadebiutuje w lipcu 2022 roku.


W rankingu sprzedaży seria 3 pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się modeli BMW w segmencie premium. Duże zainteresowanie „Trójką” sprawia, że Bawarczycy bardzo ostrożnie podchodzą do wszelkich zmian. Po blisko trzech latach od wprowadzenia G20 (limuzyna) i G21 (Touring) zdecydowano się jednak na kurację odmładzającą. Przedni pas jeszcze bardziej podkreśla sportowe ambicje nowej serii 3 ale wlot powietrza, charakterystyczne nerki pozostały nie zmienione.

BMW serii 3
BMW serii 3

Reflektory i atrapa chłodnicy BMW o nowym designie

Standardowe reflektory w pełni diodowe są teraz znacznie smuklejsze, z wyraźnymi konturami i światłami do jazdy dziennej ułożonymi w odwrócony kształt litery L.

BMW serii 3
BMW serii 3

Adaptacyjne reflektory LED są dostępne jako opcja i można je rozpoznać po niebieskich akcentach na osłonach. Zakres funkcji adaptacyjnych reflektorów LED obejmuje doświetlanie zakrętów i nieoślepiające matrycowe światła drogowe, a także dynamiczną regulację zasięgu reflektorów i zmienny rozsył światła. Z tyłu dostrzeżemy nowy fartuch i końcówki rur wydechowych układu wydechowego, które mają teraz średnicę 90 lub 100 milimetrów, w zależności od wersji silnika.

Ponadto standardowa specyfikacja wszystkich modeli BMW serii 3 Limuzyna obejmuje teraz 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

BMW serii 3
BMW serii 3

Pakiet sportowy M w nowej stylistyce

Dynamikę stylistyczną serii 3 można dodatkowo wzmocnić dzięki pakietowi M Sport. Wprowadza nowe elementy stylistyczne, takie jak wzór plastra miodu na atrapy chłodnicy BMW, nowy wygląd przedniego i tylnego spojlera oraz nowe 18-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich z oponami o różnych rozmiarach.

BMW serii 3
BMW serii 3

Warto zwrócić uwagę na Pakiet M Sport Pro, który jest nowością na liście opcji. Teraz dostępny jako rozszerzenie pakietu sportowego M obejmuje dodatkowe wykończenie Shadowline M o wysokim połysku, światła M Shadowline oraz sportowy układ hamulcowy M z czerwonymi zaciskami.

Paleta kolorów nadwozia została poszerzona o metalizowany szary Skyscraper i szary metalizowany M Brooklyn Grey w ramach pakietu M Sport. Do oferty dodano również specjalne lakiery metalizowane BMW Individual Frozen Pure Grey i Frozen Tanzanite Blue. Pasjonaci marki mogą również wybierać spośród około 150 dodatkowych lakierów specjalnych BMW Individual.

BMW serii 3
BMW serii 3

Kokpit z zakrzywionym wyświetlaczem

Wnętrze, zwłaszcza kokpit nowego BMW serii 3 zostało poddane gruntownej zmianie. Nowością jest dostępny w standardzie zakrzywiony wyświetlacz BMW. Efektownie prezentujący się 12,3-calowy wyświetlacz informacyjny za kierownicą i wyświetlacz kontrolny o przekątnej ekranu 14,9 cala łączą się w jedną w pełni cyfrową jednostkę o wysokiej rozdzielczości. Większość działań/poleceń wykonujemy za pomocą sterowania dotykowego i głosowego zaś w tle działa najnowszy system operacyjny BMW OS8 (Operating System 8).

BMW serii 3
BMW serii 3

Dźwignia zmiany biegów ośmiostopniowej skrzyni Steptronic również ma nowy wygląd. Konstruktorzy BMW zdecydowali się zastosować mały przełącznik suwakowy. Znajduje się on w panelu sterowania na konsoli środkowej wraz z przyciskiem Start/Stop, kontrolerem iDrive, przyciskami kontroli właściwości jezdnych, hamulcem postojowym i innymi funkcjami pojazdu. Trzystrefowa automatyczna klimatyzacja i system nawigacji są teraz dostępne w standardzie.

Inne nowe dodatki do standardowej specyfikacji obejmują automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, rozszerzony pakiet schowków oraz system Park Distance Control (PDC) z czujnikami z przodu i z tyłu. Wszystkie modele są teraz wyposażone w BMW Live Cockpit Plus, w tym system nawigacji BMW Maps.

BMW serii 3
BMW serii 3

Sprawdzone napędy

Wśród innych charakterystycznych cech BMW serii 3 jest szeroka gama dostępnych układów napędowych ( benzyna, diesel, hybryda plug-in) o mocy od 150 do 374 KM. Wszystkie silniki nowego BMW serii 3 są standardowo połączone z ośmiostopniową skrzynią Steptronic. Napęd na cztery koła BMW xDrive jest standardem w najbogatszych modelach.

Ceny BMW serii 3 w polskich salonach startują z poziomu 180 tys. zł za wersję benzynową 118i (sedan) 156 KM. Wersja 330e (sedan) z pakietem sportowym M 292 KM kosztuje od 289 200 zł zaś diesel 320d (sedan) 190 KM od 229 700 zł.