Alpine model A110 LÉGENDE GT 2021: tylko 300 egzemplarzy na rynek europejski
A110 LÉGENDE GT 2021 wyróżnia się także unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego

Alpine model A110 LÉGENDE GT 2021: tylko 300 egzemplarzy na rynek europejski

Marka Alpine przeznaczyła na rynek europejski limitowaną serię 300 egzemplarzy modelu A110 LÉGENDE GT 2021. Jest ona kolejną interpretacją kanonów coupé GT, z silnikiem o mocy 292 KM z modelu A110S i stanowi unikatowe połączenie komfortu i wysokich osiągów.


Stylistyka
Istnieją dwie kombinacje stylistyczne dla dwóch typów auta:

• Nowoczesność i techniczne zaawansowanie – to unikatowy, matowy kolor nadwozia Srebrny Mercure i komfortowe fotele kubełkowe Sabelt® pokryte skórzaną tapicerką w czarnym kolorze z szarymi przeszyciami nadają A110 LEGEND GT 2021 na wskroś sportowy styl, wprost zapraszający do ruszenia w trasę.
• Elegancja i wyrafinowanie – to nadwozie w kolorze Niebieska Otchłań (Bleu Abysse) oraz ekskluzywna, skórzana tapicerka foteli Sabelt® w kolorze bursztynowym nadają autu charakter typowy dla modeli GT.

Alpine
Finalnym akcentem są półprzezroczyste tylne światła LED, które odróżniają A110 LÉGENDE GT 2021 od innych wersji A110


Komfortowe fotele Sabelt z regulacją sześciu parametrów są dostępne w dwóch wersjach wykończenia ze skórzaną tapicerką w kolorze bursztynowym lub czarnym. Panele w tym samym kolorze pojawiają się również na płatach drzwi. Brązowym lub szarym przeszyciom obić towarzyszy dopasowany kolorystycznie znacznik środkowego położenia kierownicy. Wśród innych wyróżników tej edycji uwagę zwracają takie elementy, jak podsufitka dachowa z mikrofibry Dinamica, błyszczące karbonowe wstawki z miedzianym splotem na środkowej konsoli, osłona deski rozdzielczej i nawiewy powietrza. Atmosferę wnętrza A110 LÉGENDE GT 2021 uzupełniają dywaniki podłogowe i aluminiowy podnóżek po stronie pasażera. Umieszczona u podstawy środkowej konsoli numerowana tabliczka podkreśla ekskluzywny charakter auta.

Parametry techniczne

A110 LÉGENDE GT 2021 wyróżnia się także unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego. W tej edycji, bazującej na wersji Legend, wykorzystano elementy dotąd dostępne wyłącznie w A110S: ten sam silnik o mocy 292 KM, sportowy układ wydechowy oraz bardzo wydajny układ hamulcowy, uzyskując doskonałą równowagę między komfortem a wysokimi osiągami. Podobnie jak wszystkie Alpine, samochód posiada lekką konstrukcję aluminiową, umieszczony centralnie silnik i zawieszenie z podwójnymi wahaczami (z przodu i z tyłu). Turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra posiada moc 292 KM i 320 Nm momentu obrotowego, dostępnego w zakresie od 2 000 do 6 400 obr.

Alpine
Alpine wyróżnia się też bogatym wyposażeniem standardowym

Niewielka masa i dwusprzęgłowa skrzynia biegów pozwalają A110 LÉGENDE GT 2021 przyspieszać od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy i rozwijać na torze maksymalną prędkość 250 km/h. Samochód wyróżnia się też bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym czujniki parkowania przodem i tyłem, kamerę cofania oraz system audio Focal. Dzięki temu

A110 LÉGENDE GT 2021 zapewnia idealną równowagę między wysokim poziomem komfortu a ułatwiającym codzienne użytkowanie precyzyjnym zachowaniem na drodze.

Alpine
A110 LÉGENDE GT 2021 wyróżnia się także unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego


Edycje tego modelu ograniczono do 300 numerowanych egzemplarzy, przeznaczonych wyłącznie na rynek europejski. Samochód dostępny już od teraz na zamówienie w cenie od 316 700 zł brutto. Auto można zarezerwować przez aplikację Alpine