80 lat Jeepa: nowe, ekskluzywne modele
Jeep Wrangler „80th Anniversary"
29.01.2021

80 lat Jeepa: nowe, ekskluzywne modele

Rok 2021 jest szczególnym rokiem dla Jeepa, ponieważ marka świętuje 80-lecie swojego istnienia, celebrując osiem dekad roli lidera produkcji samochodów z napędem 4x4, wolności i przygody na świeżym powietrzu. Rocznicę uświetni specjalna edycja urodzinowa „80th Anniversary”, dostępna w modelach Renegade, Compass, Wrangler i Gladiator.


Legenda Jeepa rozpoczęła się w 1941 roku od słynnego Willysa MB – pierwszego masowo produkowanego samochodu z napędem na cztery koła – i rozwijała się przez dziesięciolecia. Teraz Jeep wkracza w kolejny etap swojej legendarnej historii, a
wiąże się to oczywiście z elektryfikacją, w którą marka wkroczyła, wprowadzając na rynek w 2020 roku pierwsze w Europie samochody Jeep z technologią hybrydową plug-in: nowego Renegade 4xe i Compassa 4xe.

Gwiazdą roku 2021 będzie seria specjalna „80th Anniversary" – jubileuszowa edycja dostępna w pełnej gamie modelowej: Renegade, Compass, Wrangler i Gladiator.
Każdy model „80th Anniversary" oparty jest na najlepiej sprzedającym się wariancie i oferuje standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i technologii oraz elementy estetyczne nadające mu wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru.
Pierwszy model Jeepa z edycji „80th Anniversary” to Renegade, który jest już dostępny w Salonach marki w całej Europie. Compass, Wrangler oraz Gladiator „80th Anniversary” pojawią się na wiosnę.

Edycja specjalna „80th Anniversary" będzie również pierwszą wersją nowego Compassa, który zadebiutuje na rynku europejskim przed oficjalną premierą podczas specjalnego wydarzenia, co nastąpi jeszcze w tym roku. Produkcja rozpoczęła się w ostatnich dniach w fabryce FCA w Melfi (Włochy).

Usługa Jeep Wave

Tegorocznym nowościom produktowym towarzyszyć będą specjalne inicjatywy takie jak np. Jeep Wave. Główne korzyści płynące z tego programu to: bezpłatne pierwsze dwa przeglądy okresowe samochodu (w ciągu 24 miesięcy od zakupu), dzięki dwuletniemu programowi serwisowemu „EASY CARE", całodobowa pomoc drogowa przez 7 dni w tygodniu, priorytetowa obsługa klienta świadczona przez specjalne, posługujące się wieloma językami Jeep Call Center, a także uprzywilejowany dostęp do wszystkich wydarzeń związanych z marką i jej partnerami. Nowy program Jeep Wave został już wprowadzony na głównych rynkach Europy, natomiast w Polsce będzie od kwietnia bieżącego roku. (oprac. ms)