Zakaz wjazdu i przeładowane busy
Kontroli poddano również pojazdy dostawcze (Foto: GITD)
24.09.2021

Zakaz wjazdu i przeładowane busy

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz zakazem dalszej jazdy zakończyła się kontrola dwóch busów zatrzymanych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Konina. Kierowcy dwóch innych ciężarówek zignorowali zakaz wjazdu pojazdów o dmc powyżej 18 ton.


W miejscowości Wilczna przy DK 92 inspektorzy z konińskiego oddziału wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wjazdu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 t. O kontrolę w tym miejscu poprosili mieszkańcy. Funkcjonariusze zatrzymali dwa pojazdy członowe, których kierujący zignorowali zakaz. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł i trzema punktami karnymi.

GITD
Kontrola przewożonych ładunków. Ponad 2,7 tony za dużo. (Foto: GITD)


Kontroli poddano również pojazdy dostawcze. Jeden z busów, w ładowni którego był drób, ważył o 1,7 t za dużo. Ponadto był uszkodzony, prawdopodobnie po kolizji - miał niesprawne światła mijania, drogowe oraz rozbite lusterko. Kierowca został ukarany mandatami karnymi na łączna kwotę 700 zł. Zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu. Również przeładowany i w kiepskim stanie technicznym był dostawczak przewożący nabiał. Rzeczywista masa całkowita pojazdu wraz z ładunkiem wyniosła 4,9 t. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu stwierdzono uszkodzony zderzak oraz zużyty bieżnik opon na pierwszej osi. Jego dowód też zatrzymano. Kierowca otrzymał mandaty karne w wysokości 600 zł.

 

GITD
Transport kefirów zakończył się mandatem karnym i odholowaniem pojazdu (Foto: GITD)


Z kolei inna zatrzymana ciężarówka o dmc 3,5 t przewożąca płyty granitowe ważyła 6,2 t. Ładunek był również nieprawidłowo zamocowany. Kontrola zakończyła się nałożeniem na kierującego dwóch mandatów karnych po 500 zł. (ww)